Nagrody za selektywną zbiórkę opakowań po napojach

  • 17.09.2021, 15:16
  • Źródło: Lublin.eu
Nagrody za selektywną zbiórkę opakowań po napojach
Miasto Lublin zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu EKO zbiórka. To organizowana od kilku lat i ciesząca się dużym zainteresowaniem mieszkańców akcja propagująca ideę ograniczania ilości odpadów, które trafiają na wysypiska. Nagrodami w konkursie są bony zakupowe do wykorzystania w Centrum Handlowym Tomasza Zana.

– Zależy nam na kontynuowaniu działań, które przyczyniają się do zwiększania świadomości ekologicznej mieszkańców naszego miasta, dlatego również w tym roku organizujemy konkurs, w którym nagrodzimy osoby wyróżniające się aktywnością na tym polu. Ideą konkursu EKO zbiórka jest promowanie zasad selektywnej zbiórki odpadów i ich recyklingu, co skutkuje zmniejszeniem ilości odpadów, które trafiają na składowisko – mówi Blanka Rdest-Dudak, Zastępca Dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

W konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy, którzy utylizują zużyte butelki PET i aluminiowe puszki po napojach poprzez umieszczenie ich w automatach TOMRA UNO zlokalizowanych na terenie Centrum Handlowego E. Leclerc przy ul. Tomasza Zana. Uzyskane podczas oddawania opakowań kupony wraz z wypełnioną deklaracją przystąpienia do konkursu należy złożyć do 29 października w dowolnym Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Lublin lub wysłać pocztą do Wydziału Ochrony Środowiska. W deklaracji znajduje się zestaw pytań dotyczących ochrony środowiska. Udzielenie prawidłowych odpowiedzi zwiększa pulę punktów i szansę na otrzymanie nagrody.

Nagrody, w postaci bonów zakupowych do wykorzystania w Centrum Handlowym Tomasza Zana, otrzymają uczestnicy z największą liczbą punktów zsumowanych z zebranych kuponów oraz z części quizowej deklaracji. Należy jednak pamiętać, że każdy uczestnik konkursu z kuponów za zbiórkę opakowań może zebrać maksymalnie 8000 punktów. W przypadku osób, które zgromadzą większą liczbę punktów do wyliczeń zostanie przyjęta liczba 8000, a kupony o wartości przekraczającej ten próg nie będą brane pod uwagę. Nie będzie też możliwy ich zwrot. Nagrody dla laureatów tegorocznej edycji zostaną ufundowane przez Miasto Lublin oraz współorganizatora akcji - Centrum Handlowe E. Leclerc.

Osoby, którym nie zostaną przyznane nagrody, będą mogły zgłosić się do Wydziału Ochrony Środowiska po zwrot kuponów i wykorzystać je w kolejnej edycji konkursu.

Regulamin konkursu oraz deklaracja przystąpienia do konkursu dostępne są na stronie lublin.eu.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe