Podsumowanie wczorajszej akcji „Trzeźwość”

  • 17.09.2021, 10:09
  • Źródło: KPP Świdnik
Podsumowanie wczorajszej akcji „Trzeźwość”
W sumie 555 badań na zawartość alkoholu w organizmie przeprowadzili wczoraj w ramach akcji prewencyjnej „Trzeźwość” świdniccy policjanci. Na podwójnym gazie wpadło trzech kierowców. Byli to kierujący samochodem, rowerem i skuterem. Apelujemy o rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Głównym celem tego rodzaju działań jest eliminowanie z ruchu kierujących będących pod działaniem alkoholu, a co za tym idzie poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach. Podobne działania będą przeprowadzane w najbliższym czasie.

Podczas wczorajszych kontroli mundurowi już w godzinach porannych ujawnili pierwszego nieodpowiedzialnego kierowcę. 30-letni mieszkaniec Chełma jechał pojazdem marki Opel ulicami Świdnika. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko promil alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a pojazd został odholowany na policyjny parking.

Kolejny kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie gminy Mełgiew. Był to 39-latek, który poruszał się rowerem mając dwa promile alkoholu w organizmie. Z uwagi na to, że taki czyn stanowi wykroczenie, został on ukarany w drodze postepowania mandatowego.

Po godzinie 17 na terenie gminy Piaski mundurowi przebadali na zawartość alkoholu 65-letniego mężczyznę, który jechał skuterem. Badanie wskazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo mężczyzna posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechaniczny wydany na okres trzech lat.

Pamiętajmy, że na drogach nie jesteśmy sami. Apelujemy o rozwagę i rozsądek mając na uwadze, że  bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu w dużej mierze zależy od kierowców.

Źródło: KPP Świdnik

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe