Nieznany numer - sprawdź, kto do ciebie dzwonił

  • 11.09.2021, 09:13
  • Tomek
Nieznany numer - sprawdź, kto do ciebie dzwonił
Chyba każdy z nas przynajmniej raz w życiu wykonywał lub odbierał połączenie telefoniczne. Rozwój nowoczesnych urządzeń sprawił, że tylko w Polsce aktywnych jest wiele milionów numerów telefonów. Ogromnej większości z nich nie mamy na swojej liście kontaktów - zdarza się więc, że próbuje się z nami skontaktować nieznany nam numer telefonu. Jak zachować się w takiej sytuacji? Czy każdy nieznany numer wiąże się z niebezpieczeństwem? Czy da się sprawdzić właściciela numeru? Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie z powyższych pytań.

Czy wszystkie nieznane połączenia są niebezpieczne?

Nieznany numer to dla wielu osób powód do niepokoju czy wręcz paniki. Chyba każdy z użytkowników telefonu przynajmniej raz spotkał się z taką sytuacją. Wiele osób kojarzy tego rodzaju połączenia z próbami oszustw, naciągnięć czy innego żerowania na ludzkiej naiwności, ufności czy niewiedzy. Poirytowanie mogą wzbudzić także nachalni przedstawiciele handlowi, którzy często starają się przełamać naszą asertywność. Czy jednak wszystkie połączenia z nieznanych numerów są bezpośrednio lub pośrednio niebezpieczne? Wiele osób odpowiedzi na to pytanie szuka w sieci - często wyszukiwanym numerem jest chociażby 224925400. Okazuje się, że niektóre połączenia są zupełnie nieszkodliwe lub wręcz przydatne i pomocne. Z nieznanego numeru może się z nami kontaktować chociażby przedstawiciel operatora sieci komórkowej, banku, czy innej firmy, z której usług aktualnie korzystamy lub korzystaliśmy w przeszłości. Wiele osób odrzuca jednak połączenia pochodzące od nieznanych numerów i szuka ich w wyszukiwarce internetowej. Czy zawsze jest to możliwe i gdzie można sprawdzić właściciela konkretnego identyfikatora?

Jak sprawdzić właściciela telefonu?

W sieci znajdziemy sporo serwisów i informacji na temat numerów telefonów. Już po wyszukaniu konkretnego szeregu cyfr wyświetlą nam się wyniki w sytuacji, w której dany numer powiązany jest na przykład z konkretną firmą czy organizacją. Dobrym pomysłem może się także okazać serwis https://infonumer.pl, który jest swoistą bazą danych, tworzoną przez samych użytkowników sieci. To za jego pośrednictwem poznamy ich opinie i wskazówki dotyczące konkretnego numeru. Niebezpieczne warto zablokować i dodać na czarną listę - przydatne dodać do listy kontaktów i pamiętać o nich w przyszłości. Dzięki temu będziemy mogli spokojniej posługiwać się naszym urządzeniem. Pamiętać należy, że spora część tego rodzaju serwisów działa odpłatnie - przed skorzystaniem z ich oferty warto więc z całą pewnością zapoznać się z ich regulaminem, zasadami działania oraz cennikiem. 

 

Tomek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe