Obezwładnili desperata grożącego podpaleniem

  • 09.09.2021, 14:02
  • Źródło: Policja Lubelska
Obezwładnili desperata grożącego podpaleniem
Policjanci obezwładnili mężczyznę, który oblał się benzyną i groził podpaleniem. Do zdarzenia doszło dziś w kraśnickim budynku sądu i prokuratury. Okazał się nim 52 letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego. Został przetransportowany w asyście policjantów do szpitala. Wyjaśniamy motywy działania mężczyzny.

Dziś o godzinie 12:45 kraśniccy policjanci otrzymali z CPR informację, że na terenie budynku sądu i prokuratury znajduje się mężczyzna który ma ze sobą kanister z substancją która może być łatwopalna. Kiedy policjanci dotarli na miejsce, zastali zabarykadowanego mężczyznę w jednym z pomieszczeń przy wejściu budynku. Funkcjonariusze natychmiast zabezpieczyli teren budynku aby zapewnić bezpieczeństwo osób postronnych, personel sądu i prokuratury ewakuował się w między czasie na zewnątrz.

 

 

Mężczyzna trzymał w ręce zapalniczkę oraz kanister, jego zachowanie wskazywało na to że może ich użyć. Wcześniej polał się zawartą w kanistrze łatwopalną cieczą. Na miejsce zostali skierowani negocjatorzy i kontrterroryści z KWP w Lublinie.

 

 

Jeszcze przed ich przybyciem policjanci z kraśnickiej komendy w trakcie rozmowy obezwładnili mężczyznę, nie odniósł on przy tym obrażeń. Został przetransportowany w asyście policjantów do szpitala. Okazał się nim 52 letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego. We wszystkich działaniach policjantów wspierali strażacy oraz załoga pogotowia ratunkowego. Wyjaśniamy motywy działania mężczyzny i ustalamy co skłoniło go do tego desperackiego kroku.

Źródło: Policja Lubelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe