Rada Miasta Lublin nie zajmie się sprawą zamiany gruntów podczas jutrzejszej sesji

  • 08.09.2021, 17:47
  • Paulina Beczek
Rada Miasta Lublin nie zajmie się sprawą zamiany gruntów podczas jutrzejszej… lublin.eu
Prezydent Lublina podjął decyzję o zdjęciu z porządku obrad najbliżej sesji Rady Miasta projektów uchwał związanych z zamianą gruntów. Dziś Krzysztof Żuk zamieścił na swoich mediach społecznościowych oświadczenie, w którym odniósł się do słów senatora Jacka Burego zarzucającego władzom Lublina niegospodarność w sprawie wymiany gruntów ze spółką deweloperską Interbud Constructions.

Sprawa dotyczy nieruchomości przy skrzyżowaniu Ewangelickiej i Jasnej. Działka miała trafić do spółki deweloperskiej Interbud Constructions z Lublina, w zamian miasto stałoby się właścicielem terenu przy ul. Relaksowej i działek na Felinie. Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk zamieścił na swoich mediach społecznościowych oświadczenie:

Cel był oczywisty: ochrona przed zabudową terenów zielonych przy ul. Relaksowej oraz pozyskanie gruntów pod budowę mieszkań komunalnych i na wynajem w dzielnicy Felin. Dlatego podlegli mi urzędnicy przygotowali projekt uchwały o zamianie gruntów ze spółką, która dziś jest właścicielem terenu przy ul. Relaksowej i działek na Felinie. O zielony skwer na Botaniku walczyli mieszkańcy obecni na sesji Rady Miasta i podczas spotkań w Ratuszu. Na mieszkania komunalne obecnie czeka wiele lubelskich rodzin.

Wobec insynuacji i pomówień, jakie padły z ust Senatora Jacka Burego, nie chcąc dawać mu pola do dalszych manipulacji, wspólnie ze wspierającymi mnie Radnymi zdecydowaliśmy o zdjęciu z porządku obrad najbliższej sesji Rady Miasta projektów uchwał związanych z zamianą gruntów, w celu umożliwienia zbadania poprawności procedury i wszelkich działań podjętych w tym obszarze przez każdy podmiot, który chciałby to zrobić.

Jesteśmy instytucją publiczną. Wszelka dokumentacja powstająca w Urzędzie Miasta Lublin  jest jawna, a szczególnie posłowie i senatorowie, a także wszelkie podmioty kontrolne, mają prawo do wglądu w nią.  Szkoda, że Senator Bury przed postawieniem publicznie tak poważnych zarzutów, nie zadał sobie trudu poznania prawdy i sprawdzenia dokumentów. Mógłby się wówczas w praktyce przekonać, że wszelkie procedury zostały przeprowadzone zgodnie z przepisami prawa i z zachowaniem reguł pełnej transparentności.

Senator Bury z łatwością przekazuje niesprawdzone informacje, szukając politycznego poklasku. Zdecydowanie trudniej jest stanąć do dyskusji i rozmawiać z użyciem racjonalnych argumentów.

Przepraszam zatem mieszkańców os. Botanik, że na chwilę obecną nie mogę zrealizować złożonej im deklaracji przejęcia i ochrony przed zabudową terenów zielonych, na których tak bardzo im zależało. Jest mi również przykro, że lubelskie rodziny będą musiały dłużej czekać na mieszkania komunalne. Zastanawiam się czy Senator Bury potrafi im to wytłumaczyć.

Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin

Paulina Beczek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe