Wystawa „Lublin jakiego nie znacie w obiektywie Jana Magierskiego”

  • 06.09.2021, 11:30 (aktualizacja 06.09.2021, 12:01)
  • Paulina Beczek
Wystawa „Lublin jakiego nie znacie w obiektywie Jana Magierskiego” Czarno-białe zdjęcie. Kilkanaście autobusów, na wzgórzu kościół.
Podczas wystawy w lubelskim Zaułku Hartwigów przez cały wrzesień będzie można oglądać niepublikowane dotąd zdjęcia Jana Magierskiego. Kolekcja zdjęć pochodzi ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego. To bezcenny materiał historyczny.

Jan Magierski  to artysta związany z lubelskim środowiskiem fotograficznym. Mieszkał i tworzył w Lublinie. Jego twórczość zaczęła się w latach 60. XX wieku. Uwiecznił niezwykłe kadry z życia miasta na przełomie lat 60. i 70. – kilkunastopiętrowe blokowiska powstające pośród pól i łąk, nostalgiczne panoramy Starego Miasta z lotu ptaka i wiele innych.

Oficjalne otwarcie wystawy nastąpi 9 września w Próba Cafe, ul. Grodzka 5a, a towarzyszyć mu będą prelekcje Katarzyny Kalisz, Kierowniczki Oddziału Zbiorów Fotograficznych NAC oraz Łukasza Karolewskiego, archiwisty z Oddziału Zbiorów Fotograficznych NAC. Wystawa została przygotowana przez Warsztaty Kultury w Lublinie we współpracy z Narodowym Archiwum Cyfrowym.

Paulina Beczek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe