XIII Europejski Festiwal Smaku w Lublinie

  • 01.09.2021, 14:01
  • Paulina Beczek
XIII Europejski Festiwal Smaku w Lublinie
W poniedziałek 6 września rozpocznie się XIII edycja Europejskiego Festiwalu Smaku, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Kresowa Akademia Smaku. Tym razem jego hasło przewodnie to „Lublin romantyczny”. W wydarzeniu będą brali udział m.in. Stan Borys oraz znamienita śpiewaczka operowa – Dominika Zamara.

Podczas Europejskiego Festiwalu Smaku będzie można spotkać wirtuozów różnego rodzaju sztuki, stanowi on doskonałą okazję do tego, by zaznajomić się z wieloma sferami kultury. Wydarzenie to łączy w sobie muzykę, obraz, słowo oraz stół i kulinaria. Wśród licznych atrakcji festiwalu znajdują się warsztaty zielarskie i fotograficzne, pokazy kulinarne, Jarmark Inspiracji, na którym wystawcy z Polski i Europy zaprezentują dobre jedzenie, wino, piwo i nalewki oraz Targ Romantyczny, gdzie można będzie zaopatrzyć się w smakołyki od lokalnych producentów serów i wędlin. Prawdziwą ucztą dla entuzjastów sztuki będzie wernisaż malarstwa Barbary Bartnik pt. „Mikrokosmos” oraz wystawa malarstwa Daniele Donde z Cremony. W czwartek odbędzie się urodzinowe spotkanie Stana Borysa z fanami. Wydarzenie uświetnią także koncerty, na których wystąpią Kaja Mianowana i Gerard Edery, Myra Horal z zespołem Tryptyk, a ostatniego dnia festiwalu (w niedzielę 7 września o godzinie 20:00) można będzie usłyszeć finałowy koncert Luigiego Pagano i Dominiki Zamary dedykowany pamięci kardynała Stefana Wyszyńskiego. Szczegółowy program festiwalu można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia: https://europejskifestiwalsmaku.pl/.

Paulina Beczek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe