Ruszyła sprzedaż biletów na 26. Konfrontacje Teatralne

  • 01.09.2021, 13:32
  • Źródło: Lublin.eu
Ruszyła sprzedaż biletów na 26. Konfrontacje Teatralne Lublin.eu
Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się pod hasłem „Widzieć chcę więcej”. Między 23 września a 25 października zobaczymy spektakle kameralne, które w ostatnich latach nie dały się przyćmić przez monumentalne produkcje.

To, czego może spodziewać się widz, to różnorodność poruszanych tematów i form wyrazu. Silna reprezentacja młodego pokolenia twórców zaproponuje nowatorskie rozwiązania, autorskie scenariusze oraz adaptacje współczesnych powieści. 10 spektakli, 5 spotkań i 2 wydarzenia muzyczne – tak można podsumować tegoroczny program festiwalu.

Festiwal zainauguruje produkcja krakowskiego Teatru Ludowego „Bezmatek” w reżyserii Marcina Libera. To opowieść oparta na prozie Miry Marcinów, która traktuje o kształtowaniu się relacji rodzinnych. Z kolei sztuka Weroniki Szczawińskiej „Po prostu” jest refleksją nad etycznym krachem struktur medycznych i społecznej wrażliwości. „Psy ras drobnych” w reżyserii Iwony Kempy to spektakl, który został zrealizowany na podstawie głośnej książki Olgi Hund o tym samym tytule. Podejmuje przemilczany społecznie problem depresji. W programie znalazł się również monodram „Ginczanka. Przepis na prostotę życia”, pokazujący krótkie i intensywne życie polskiej poetki o żydowskich korzeniach. Teatr Nowy w Warszawie przeniesie widzów do czasów powojennej Europy. „Apokalipsa” w reżyserii Michała Borczucha pokazuje świat przepełniony lękiem i kryzysem tożsamości. Anna Smolar przeniesie na scenę autobiograficzną powieść Édouarda Louisa „Koniec z Eddym”, czyli jego autobiograficzną relację z dorastania w biednym francuskim miasteczku. Odpowiedzi na pytania, jakie postawiła przed nami rzeczywistość pandemii poszukamy w spektaklu Anny Gryszkówny pt. „Idę”. Lubelski Teatr im. Juliusza Osterwy tym razem sięga po klasykę literatury. Podczas Konfrontacji zobaczymy „Norę” na podstawie sztuki „Dom lalki” autorstwa Henryka Ibsena. Ten tytuł jest uważany za pierwszy otwarcie feministyczny tekst w historii dramatu. Laureat Literackiej Nagrody Nike – Tadeusz Słobodzianek powraca do Lublina ze swoim kolejnym dramatem, będzie to „Fatalista. Singerowska historia w V aktach”. Spektakl, który zakończy 26. Konfrontacje Teatralne to „Historia przemocy” gnieźnieńskiego Teatru im. Aleksandra Fredry. Widzowie podążą śladami głównego bohatera. Przypadkowe spotkanie w wigilijną noc w Paryżu okaże się punktem zwrotnym w jego życiu.

Nie zabraknie też wydarzeń nieco luźniej traktujących teatralną konwencję – koncertów SIKSY oraz projektu Teraz Poliż z muzyką Wojtka Blecharza, Czarny kwadrat. Sonata for keyboard and tape.   

Bilety dostępne w kasie CK, w kasie Teatru im Juliusza Osterwy oraz onlineotwiera się w nowej karcie

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe