TAJEMNICA JEZIORA W OKUNINCE

  • 27.08.2021, 13:37
  • Łukasz Samol
TAJEMNICA JEZIORA W OKUNINCE
Czy macie plany na ten weekend? Jeżeli nie, to zapraszamy wszystkich do Okuninki w gminie Włodawa. Odbędzie się tam niezwykły festiwal pt. „Tajemnica Jeziora”.

Będzie to nowe, po raz pierwszy organizowane wydarzenie, będące efektem projektu „Ukraińsko-polskie pojezierza – kraina legend: odkryj i ciesz się nieznanym” dofinansowanego ze środków UE za sprawą Programu Współpracy Transgranicznej Polska–Białoruś–Ukraina 2014–2020. Festiwal odbędzie się 28 sierpnia (sobota) w Okunince na plaży głównej, początek godz. 15:00. Będzie można wspólnie potańczyć, pośpiewać przy występach zespołów ludowych nie tylko z Polski, ale także i z Ukrainy. Dodatkowo odbędzie się widowisko teatralne pn. „Tajemnica Jeziora” przygotowane przez wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury we Włodawie. Wieczorem, na zakończenie, rozegra się spektakularny teatr ognia. Atrakcje, które będą towarzyszyły całemu wydarzeniu: stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, stoiska z rękodziełem i ekologiczną żywnością, warsztaty wyplatania wianków.

Gmina Włodawa wraz z Wołyńską Radą Obwodową (UA) pracując przy tym projekcie chcą efektywnie wykorzystać potencjał przyrodniczy swoich terenów poprzez stworzenie marki turystycznej przygranicznego regionu, koncepcji jego promocji i strony internetowej. Marka ma odzwierciedlać oryginalny charakter obszaru, w którym najcenniejszymi przyrodniczymi atrakcjami są jeziora, a lokalna historia i dobrze zachowany folklor tworzą niepowtarzalne otoczenie kulturowe.

Dofinansowanie z UE: ok. 51 tys. euro (90% wartości całego przedsięwzięcia)

Lider projektu: Wołyńska Rada Obwodowa (UA)

Partner: Gmina Włodawa

Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są pod adresem:

https://www.pbu2020.eu/pl/projects2020/581

 

 

Program Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020

 

Program wspiera projekty oparte na współpracy, wymianie wiedzy i doświadczeń pomiędzy instytucjami zlokalizowanymi wzdłuż granic polsko-białoruskiej i polsko-ukraińskiej, które stanowią zewnętrzną granicę Unii Europejskiej. Wszystkie projekty są współfinansowane przez Unię Europejską, mają charakter niekomercyjny i przyczyniają się do poprawy jakości życia mieszkańców wschodniej Polski oraz zachodniej Ukrainy i Białorusi. Program koncentruje się wokół czterech obszarów tematycznych: Dziedzictwo, Dostępność, Bezpieczeństwo oraz Granice i wspiera przeszło 160 projektów o wartości ponad 170 mln euro, realizowanych przy zaangażowaniu ponad 400 beneficjentów (instytucji i organizacji) po obu stronach granicy.

Łukasz Samol

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe