JUPI! Ogólnopolski Festiwal Piosenki Pozytywnej – Kraśnik 2021

  • 23.08.2021, 10:40 (aktualizacja 26.08.2021, 09:16)
  • Łukasz Samol
JUPI! Ogólnopolski Festiwal Piosenki Pozytywnej – Kraśnik 2021
Już 28 sierpnia odbędzie się pierwsza edycja JUPI! Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Pozytywnej. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku, partnerem i inicjatorem - Agencja Reklamowa Almert.pl Fryderyk Almert, a współorganizatorem Powiat Kraśnicki. Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Kraśnik.

Pomysłodawczynią wydarzenia była Monika Almert. Pomysł zrodził się z obserwacji różnych festiwali wokalnych i repertuaru dobieranego przez instruktorów oraz uczestników. Wniosek był prosty. Za mało jest pozytywu i radości. Zapewne wynika to z historii naszego narodu i tego, że muzyka zawsze była komentarzem do rzeczywistości. Ale istnieją także w

polskiej i zagranicznej muzyce rozrywkowej utwory skoczne i powodujące uśmiech na ustach. Nazwę wymyślił dyrektor festiwalu – Fryderyk Almert. Naturalny okrzyk radości – Jupi! Nie mogło być inaczej. Miejsce festiwalu Kraśnik. Rodzinne strony pomysłodawców oraz miasto muzyki bluesowej (Kraśnik Blues Meeting).

Na scenie plenerowej za CKiP w Kraśniku mierzyć się będą wokaliści – amatorzy z całego kraju. Prawie czterdzieści osób w czterech kategoriach wiekowych: 7-11, 12-14, 15-17, 18+ lat.

W pierwszym etapie komisja festiwalowa miała do przesłuchania - 123 zgłoszenia. Wybranych zostało po 10 finalistów w każdej kategorii. Poziom był wysoki. Oceniane były następujące kryteria: jakość wykonania, dobór repertuaru ze względu na wiek i możliwości głosowe, ruch sceniczny, interpretacja, wrażenie ogólne. Podczas finału, wykonawcy będą oceniani z uwzględnieniem tych samych kryteriów. Uczestników oceniać będzie jury w składzie: Urszula Lewartowicz, Rafał Konieczny, Ireneusz Muszyński i Tomasz Bidiuk.

Oprócz emocji związanych z rywalizacją, organizatorzy przygotowali również spotkanie z Rafałem Koniecznym – CEO DELPHY RECORDS – „Śpiewam i do dalej? Jak dobrze rozpocząć karierę muzyczną. Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się jak rozwinąć swoje

skrzydła w przemyśle muzycznym”. Wydarzenie ma charakter otwarty. Start godz. 9:00.

Nagrodą GRAND PRIX festiwalu jest 1000 zł, SESJA SONGRWRITERSKA w Delphy (o wartości 2000 zł) oraz statuetka. W kategorii dorosłych – nagrody pieniężne, a w „młodszych” kategoriach będą to nagrody rzeczowe (sprzęt dla wokalistów).

Zobacz też

Festiwal rozpocznie się o godz. 9.00 spotkaniem uczestników z Rafałem Koniecznym. Przesłuchanie zaczynają się o godz. 10.00.

Łukasz Samol

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe