Tour de Pologne Junior – Memoriał Mariana Więckowskiego. Rywalizacja w Katowicach za nami!

  • 14.08.2021, 20:04
  • Łukasz Samol
Tour de Pologne Junior – Memoriał Mariana Więckowskiego. Rywalizacja w…
W sobotę, w Katowicach do trzeciej odsłony rywalizacji w ramach Tour de Pologne Junior – Memoriału Mariana Więckowskiego przystąpili młodzi adepci kolarstwa.

Zmagania w Katowicach toczyły się na liczącej 3,5 kilometra rundzie, częściowo poprowadzonej w ten sam sposób, co zmagania kolarzy zawodowych. W kategorii Młodzik zawodnicy do pokonania mieli sześć okrążeń. Młodziczki pokonywały rundę czterokrotnie, podobnie jak kategorie Żak i Żakini.

Wśród Młodzików najlepszy okazał się Bartosz Łyżwa (UKS Avatar), który pokonał Mikołaja Legiecia (UKS Centrum Nowa Ruda) oraz Szymona Wronę (KS Deichmann SKSM Abus Sobótka). W kategorii Młodziczek zwyciężyła Gabriela Kaczmarczyk (ŚFS Daleszyce), przed Marią Okrucińską (Copernicus Toruń) i Nadią Hartman (UKS Feniks Rydtułowy).

W kategorii Żak zwyciężył Mikołaj Klaczkowski (KLKS AZALIA Brzóza Królewska), przed Szymonem Romańskim (SK Mikołów) i Filipem Budnym (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne). Kategoria Żakini należała do Julii Pośpiech (LKK GOS Mszana Fuji), a kolejne miejsca zajęły Lena Ruszkiewicz (UKS Avatar) i Natalia Piróg (KS Deichmann SKSM Abus Sobótka).

W klasyfikacji generalnej liderem w kategorii Młodzik jest Bartosz Łyżwa (UKS Avatar). Wśród Młodziczek liderką jest Gabriela Kaczmarczyk (ŚFS Daleszyce). Klasyfikację w kategorii Żak otwiera Mikołaj Klaczkowski (KLKS AZALIA Brzóza Królewska), a Żakini – Julia Pośpiech (LKK GOS Mszana Fuji).

Dokładne wyniki dostępne są tutaj: https://nowa.domtel-sport.pl/wyniki,zawody,5063

Łukasz Samol

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe