Miał być jeden, a są dwa!

  • 11.08.2021, 08:16
  • Źródło: Lublin.eu
Miał być jeden, a są dwa!
Złota, w sztafecie mieszanej 4x400 metrów i srebrna medalistka w sztafecie kobiet 4x400 metrów Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, zawodniczka AZS UMCS i studentka Wydziału Prawa i Administracji UMCS, Małgorzata Hołub-Kowalik spotkała się w Lublinie z przedstawicielami władz, środowiska sportowego i kibicami. W imieniu Miasta Lublin podziękowania za wspaniałe sukcesy złożyła na ręce zawodniczki Beata Stepaniuk-Kuśmierzak - Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Dziękuję! Jest mi bardzo miło, że tak licznie mnie wszyscy tutaj powitaliście. Sama nadal jestem jeszcze w szoku w związku z tym, co się wydarzyło na igrzyskach. Wylatując do Japonii, po cichu z dziewczynami myślałyśmy o zdobyciu jednego i to brązowego medalu. A to, co stało się w Tokio, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Najpierw złoto ze sztafetą mieszaną 4×400 metrów, następnie srebro w sztafecie damskiej. Nigdy bym się nie spodziewała, że mogę spełnić swoje marzenie i przywieźć do domu medal igrzysk olimpijskich. Chcę podziękować wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Przede wszystkim trenerowi Zbigniewowi Maksymiukowi, z którym pracuję 17 lat. Nie mogę nie wspomnieć o Mieście Lublin i Województwie Lubelskim. Szczególnie ubiegły rok był ciężki, a ja cały czas mogłam liczyć na ich wsparcie. Za to bardzo dziękuję. Dziękuję również Uczelni, że mogę łączyć naukę ze sportem – mówiła Małgorzata Hołub-Kowalik.

W spotkaniu uczestniczyli również: Zdzisław Szwed - Członek Zarządu Województwa Lubelskiego, Urszula Jaros - Prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki, Dominik Małys - Wiceprezes AZS UMCS, Arkadiusz Bereza - Prorektor ds. ogólnych,  Stanisław Michałowski - były Rektor UMCS oraz Radosław Dobrowolski - obecny Rektor UMCS.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe