Borzechów: Kierowca busa przewoził pasażerów na taboretach i skrzynkach z malinami

  • 04.08.2021, 14:41
  • Źródło: Policja Lubelska
Borzechów: Kierowca busa przewoził pasażerów na taboretach i skrzynkach…
Wczoraj policjanci z lubelskiej drogówki zatrzymali kierowcę busa, który przewoził o 7 osób więcej, niż zarejestrowany był pojazd. Pasażerowie siedzieli w części towarowej na taboretach i skrzynkach z malinami. Kierowca został ukarany mandatem karnym oraz zostało mu zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące.

Wczoraj wieczorem w gminie Borzechów policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie zatrzymali do kontroli kierującego busem. Jak się okazało, w mercedesie w części ładunkowej przebywało 7 osób, które siedziały na skrzynkach z malinami i taboretach. W trakcie kontroli dokumentów okazało się, że pojazd zarejestrowany jest na dwie osoby. W związku z powyższym policjanci nałożyli mandat karny na 71-letniego kierowcę oraz zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące. Pasażerowie, którzy podróżowali „ponad stan”, musieli odjechać z miejsca kontroli innym samochodem.

 

Przypominamy, że osoby podróżujące w przestrzeni ładunkowej, na niestabilnych siedziskach, bez pasów bezpieczeństwa są szczególnie narażone na ewentualne skutki wypadku drogowego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego przewożenie więcej osób, niż jest określone w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy oraz wysokim mandatem.

Źródło: Policja Lubelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe