Wsparcie finansowe na aktywność w dzielnicy Rury

  • 04.08.2021, 11:49
  • Źródło: Redakcja Lubelska.tv
Wsparcie finansowe na aktywność w dzielnicy Rury Lublin.eu Małe granty na działania w dzielnicy Rury - plakat
Działania aktywizacyjne na rzecz mieszkańców dzielnicy Rury mogą otrzymać wsparcie finansowe. O grant w wysokości do 2 tys. zł na ich prowadzenie mogą występować organizacje pozarządowe.

– Środki z budżetu Miasta Lublin przekazywane Radom Dzielnic przeznaczane są zwykle na zadania inwestycyjno-remontowe. Rada Dzielnicy Rury zdecydowała o przeznaczeniu części swojego budżetu na realizację małych projektów skierowanych do mieszkańców. To ciekawa inicjatywa i liczę na to, że w kolejnych latach będziemy kontynuować współpracę w tym zakresie. Zapraszam organizacje pozarządowe do składania nam swoich propozycji działań – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Celem naboru projektów jest wsparcie aktywności mieszkańców dzielnicy, zachęcenie do współdziałania na jej rzecz oraz wzmocnienie poczucia odpowiedzialności obywatelskiejProponowane przez organizacje pozarządowe działania mogą dotyczyć szerokiego zakresu tematycznego w ramach zadań określonych w rozdziale 5 par. 6 ust. 11 Programu współpracy na rok 2021. Wśród nich znaleźć się może działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych oraz działalność na rzecz organizacji. Pomysły organizacji pozarządowych muszą być kierowane do mieszkańców dzielnicy Rury i realizowane na jej terenie.

Łączna pula środków na realizację tych zadań to 10 tys. zł. Pochodzą z budżetu Rady Dzielnicy Rury na 2021 r. Maksymalna kwota dotacji, o jaką starać się można na realizację zadania publicznego wynosi 2 tys. zł. Oferty przyjmowane będą do wyczerpania środków. Zadania, które otrzymają grant mają być zrealizowane w terminie do 31 grudnia br.

Oferty realizacji zadania publicznego należy złożyć elektronicznie w generatorze Witkac oraz jednocześnie w wersji papierowej podpisanej przez osoby upoważnione do reprezentowania oferenta lub oferentów. Wersje papierowe wniosków należy złożyć osobiście w jednym z Biur Obsługi Mieszkańców znajdujących się przy ul. Wieniawskiej 14, Filaretów 44, Franciszka Kleeberga 12A, Wolskiej 11, Szaserów 13-15 w godzinach 7.45-15.15 lub wysłać za pośrednictwem poczty na adres: Biuro Partycypacji Społecznej, ul. Bernardyńska 3, 20-109 Lublin.

Złożone oferty będą poddane ocenie formalnej, a następnie ocenie merytorycznej pod kątem celowości realizacji zadania publicznego. Oferta będzie oceniana przy współpracy z Radą Dzielnicy Rury. Następnie zostanie opublikowana w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na stronie www.ngo.lublin.eu. Każdy może zgłosić uwagi do opublikowanych ofert. Po rozpatrzeniu uwag, jeśli nie będzie przeciwwskazań, zostanie zawarta umowa z organizacją na realizację zadania.

 

Źródło: Redakcja Lubelska.tv

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe