Nowa droga w dzielnicy Dziesiąta

  • 03.08.2021, 11:09
  • Źródło: Lublin.eu
Nowa droga w dzielnicy Dziesiąta Lublin.eu
W dzielnicy Dziesiąta powstaje nowa droga. Miasto rozpoczęło budowę ul. Korzeniowskiego. Nowa infrastruktura drogowa będzie gotowa jeszcze w tym roku.

– Ulica Korzeniowskiego jest obecnie nieurządzona, jej budowa zdecydowanie poprawi warunki korzystania z drogi i wpłynie na obsługę zlokalizowanych w tym miejscu posesji. Inwestycja jest realizowana przy udziale mieszkańców, w ramach inicjatywy lokalnej – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydent Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Drogowcy w pierwszej kolejności przystąpili do porządkowania terenu i rozbiórki istniejącego przy drodze budynku. Następnie rozpoczną budowę sieci podziemnych. 

Zakres robót obejmuje budowę ulicy Korzeniowskiego o długość około 170 m. Początek ulicy powiązano sytuacyjnie i wysokościowo do ul. Siemiradzkiego, zaś jej koniec do ul. Pawłowa. Z uwagi na zwartą istniejącą zabudowę wzdłuż ul. Korzeniowskiego, a także wąski pas drogowy, ulicę zaprojektowano jako jednokierunkową o szerokości jezdni 3,5 m. Wjazd w ulicę odbywać się będzie od skrzyżowania z ul. Siemiradzkiego, zaś wyjazd poprzez skrzyżowanie z ul. Pawłowa. Wzdłuż ulicy zaprojektowano również zjazdy indywidualne do poszczególnych posesji. Nawierzchnia jezdni oraz utwardzone pobocza zostaną wykonane z betonowej kostki brukowej. Powstanie tam sieć kanalizacji deszczowej, sanitarnej i wodociągowej. Ponadto przebudowane zostaną sieci elektroenergetyczne, telekomunikacyjne i gazowe. Nowa ulica zyska również oświetlenie. Remont przejdzie także odcinek nawierzchni oraz chodnik ul. Pawłowa.

Wykonawca ma czas 5 miesięcy na realizację prac drogowych. Termin ten jest liczony od daty podpisania umowy, czyli 1 lipca. Koszt tej inwestycji to blisko 830 tys. zł. Nowo powstała droga objęta będzie 5-letnią gwarancją.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe