Nowa nawierzchnia na ulicy Dragonów w Lublinie

  • 28.07.2021, 15:28
  • Źródło: Lublin.eu
Nowa nawierzchnia na ulicy Dragonów w Lublinie Lublin.eu
Od 2020 roku mieszkańcy korzystają z nowej nawierzchni na ulicy Dragonów. To efekt realizacji projektu z VI edycji Budżetu Obywatelskiego.

– Ten remont to jeden z wielu przykładów pokazujących, jak Budżet Obywatelski służy mieszkańcom do realizacji pomysłów, które uważają za ważne. Dzięki inwestycjom drogowym mieszkańcy zyskują większy komfort i bezpieczeństwo zarówno w obszarze ruchu pieszego, jak i samochodowego – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Nowa nawierzchnia położona została na ul. Dragonów na odcinku 118 m, od ul. Ułanów do posesji nr 8 oraz na sięgaczu o długości 45 m. W zatoce postojowej wykonano nawierzchnię z betonu asfaltowego. W ramach projektu wymieniono również krawężniki o długości 247 m. Piesi korzystają teraz z wygodnej kostki brukowej, która zastąpiła płytki chodnikowe na powierzchni 250 mkw. W rejonie przejść dla pieszych chodniki zostały obniżone.

Projekt D-24 „Remont ulicy Dragonów wraz z elementami zagospodarowania” został zrealizowany w 2020 roku w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego. Koszt realizacji wyniósł ponad 291 tys. zł. Na projekt głosowało 2550 osób.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe