Areszt dla mieszkańca Puław za znęcanie się nad partnerką

  • 28.07.2021, 13:51
  • Źródło: Policja Lubelska
Areszt dla mieszkańca Puław za znęcanie się nad partnerką Policja Lubelska
Na trzy miesiące do aresztu trafił 51 letni mieszkaniec Puław, który od roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką. Mężczyzna został zatrzymany po interwencji domowej, w trakcie której uderzył kobietę najpierw stołkiem w nogę, a następnie butelką w głowę. Za znęcanie się kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

W minionym weekend dyżurny puławskiej komendy otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z mieszkań w Puławach. Z relacji nastoletniego świadka zdarzenia wynikało, że partner jego matki wszczął awanturę, w trakacie której wyzywał kobietę słowami wulgarnymi oraz naruszył jej nietykalność cielesną uderzając ją stołkiem w nogę, a następnie, dwukrotnie butelką w głowę. Sprawca zdarzenia widząc, że została powiadomiona Policja wyszedł z domu. Funkcjonariusze z patrolówki szybko ustalili gdzie może przebywać 51 latek i zatrzymali go. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał blisko promil alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu. Poszkodowana kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 51 latkowi zarzutów. Mężczyzna odpowiadał będzie za znęcanie się psychiczne i fizyczne oraz uszkodzenie ciała partnerki. Wczoraj Sąd Rejonowy w Puławach przychylił się do wniosku Policji i prokuratury i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania  na okres trzech miesięcy. Zgodnie z kodeksem  karnym mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy - obowiązujące prawo zabrania stosowania przemocy wobec swoich bliskich. Na terenie naszego powiatu jest wiele instytucji zajmujących się pomocą osobom doznającym przemocy. Dane kontaktowe instytucji świadczących pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem znajdują się tutaj. Nie wstydźmy się prosić o pomoc.

Źródło: Policja Lubelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe