Wspólne działania Lublina, Wrocławia i Krakowa na rzecz zapobiegania mowie nienawiści

  • 27.07.2021, 15:59
  • Źródło: Lublin.eu
Wspólne działania Lublina, Wrocławia i Krakowa na rzecz zapobiegania mowie… Lublin.eu
Lublin otrzymał grant Rady Europy na realizację projektu z Krakowem i Wrocławiem. Wspólne działania na rzecz zapobiegania mowie nienawiści i promowania wartości wielokulturowości otrzymają wsparcie w wysokości blisko 15 tys. euro.

– Napisaliśmy wspólnie ten projekt, bo zależy nam na zacieśnieniu współpracy pomiędzy naszymi miastami w zakresie integracji międzykulturowej i przeciwdziałania mowie nienawiści wobec mniejszości i nowych mieszkańców naszych miast. Stanie się tak dzięki zaprojektowanej wspólnie kampanii społecznej a także działaniom na rzecz podnoszenia świadomości lokalnych społeczności. Jesteśmy przekonani, że realizacja wspólnego projektu będzie dobrym początkiem poszerzania grona Miast Międzykulturowych w Polsce – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

Projekt, który otrzymał dofinansowanie w wysokości 14,9 tys. euro nosi tytuł „Razem przeciwko mowie nienawiści. Wspólna akcja polskich członków rodziny Miast Międzykulturowych”. Środki, które otrzyma Miasto Lublin w partnerstwie z Krakowem i Wrocławiem pochodzą z grantów uruchomionych w ramach programu Miasta Międzykulturowe Rady Europy na projekty współpracy międzymiastowej.

Lublin jest członkiem programu Miasta Międzykulturowych Rady Europy od początku jego powstania w 2008 r. Celem programu jest wypracowanie najlepszych rozwiązań w zakresie integracji międzykulturowej i zarządzania coraz bardziej zróżnicowanymi społecznościami na poziomie lokalnym, m. in. w oparciu o wymianę dobrych praktyk i doświadczeń europejskich miast i samorządów.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe