Termomodernizacja SP nr 20 dobiega końca

  • 27.07.2021, 12:59
  • Źródło: Lublin.eu
Termomodernizacja SP nr 20 dobiega końca Lublin.eu
W sierpniu zakończy się kompleksowa termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 20 przy al. Piłsudskiego. Gmach z nową elewacją już teraz wyróżnia się wśród innych obiektów w tej części miasta.

 Termomodernizacja to nie tylko ładny wygląd, ale także inwestycja w przyszłość. To przede wszystkim efektywne wykorzystanie energii cieplnej, dzięki czemu zmniejszają się koszty utrzymania budynku. Tego rodzaju rozwiązania budowlane zwiększają również komfort pracy uczniów i nauczycieli – mówi Artur SzymczykZastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Budynek szkoły przy al. Piłsudskiego powstał w latach 1955-1957 i jest przykładem architektury socrealistycznej w typie historyzującym. Termomodernizacja polegała na wykonaniu izolacji ścian zewnętrznych, fundamentów i stropów, nowej elewacji (tynki i malowanie), a także wymianie pokrycia dachowego i rynien z obróbkami blacharskimi i remontem kominów. Inwestycja zakładała również wymianę drzwi zewnętrznych, stropodachu nad wejściem głównym, a także remont instalacji centralnego ogrzewania i węzła cieplnego. Ponadto wykonano nową instalację odgromową i oświetlenie szkoły. Na froncie budynku pojawił się również nowy napis z nazwą placówki.

Obecnie trwa ostatni etap robót w zakresie budowy kanalizacji deszczowej. Kończy się kładzenie nowych nawierzchni chodników, podjazdów i opasek z kostki brukowej oraz ażurowej. Wykonawca ma czas na zakończenie robót do 21 sierpnia.

Termomodernizacja SP nr 20 jest jedną z sześciu inwestycji realizowanych przez Miasto w ramach unijnego projektu pn. Termomodernizacja sześciu obiektów użyteczności publicznej w Lublinie. Koszt robót w SP nr 20 wyniesie 2 mln 325 tys. zł. Jednocześnie wokół szkoły powstało nowe ogrodzenie. Był to projekt VI edycji Budżetu Obywatelskiego o wartości 183 tys. zł.

W szkole, w nowym roku szkolnym, w 17 oddziałach będzie się uczyć 316 uczniów i przedszkolaków.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe