Sierpniowa odsłona Kultowego Lata Filmowego 2. w CSK

  • 27.07.2021, 10:42
  • Źródło: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Sierpniowa odsłona Kultowego Lata Filmowego 2. w CSK CSK
Centrum Spotkania Kultur zaprasza na sierpniową odsłonę Kultowego Lata Filmowego 2. Filmy będzie można obejrzeć na tarasach widokowych CSK w ogródku klubu Piękna Pszczoła.

Repertuar:

Opis: W Warszawie w niewytłumaczony sposób znika woda i to w czasie największych upałów. Nad problemem pracuje profesor Milczarek. Angażuje on do pomocy legendarnego i nieustraszonego Asa. Okazuje się, że sprawcami całego nieszczęścia są tajemniczy maharadża oraz jego pomocnik i partner w interesach - doktor Plama. Planują oni niesamowitą operację przeniesienia za pomocą odparowania i pomyślnych wiatrów ogromnych mas wody z Polski do kraju maharadży, Kaburu. Na drodze stanie mu nieustraszony As. Towarzyszyć mu będzie gadatliwy taksówkarz.

Opis: Wielki Szu – starzejący się, ale wciąż znany w środowisku karciany szuler wraca do domu po latach pobytu w więzieniu z postanowieniem zerwania ze swą namiętnością. Ulega jednak naleganiom młodego taksówkarza Jurka, dla którego poker też stanowi życiową pasję i wtajemnicza go we wszystkie skomplikowane sekrety gry. Uczy go także, że samo zwycięstwo ważniejsze jest od wysokości wygranej. Prowadzi to do swoistego pojedynku między mistrzem i uczniem.

Opis: Cichy, Biedrona, Kobra i Skorpion to tak zwane „młode wilki”, dziewiętnastolatkowie szukający szczęścia i wielkich pieniędzy. Ich życie kręci się wokół samochodów, kobiet i narkotyków. Są przemytnikami pracującymi dla szefa szczecińskiego gangu – Czarnego. Dobra passa kończy się w momencie, w którym najbogatszy człowiek w Szczecinie – Chmielewski, rezygnuje z nielegalnych interesów z Czarnym. Od tej chwili młodzi muszą radzić sobie sami.

Opis: Bohaterami są dwaj kuzyni, Duduś i Poldek. Po zakończeniu roku szkolnego wyjeżdżają na wakacje nad morze. W skutek Duduś, przyzwyczajony do wygód i rozpieszczony przez rodziców, początkowo jest przeciwny. Sprytny i przebojowy Poldek ostatecznie go przekonuje do pomysłu. Przygoda zdaje się być jeszcze ciekawsza, na dworcu okazuje się, że chłopcy zapomnieli zabrać pieniędzy na bilety. Postanawiają ruszyć w podróż autostopem. Po drodze przeżywają szereg przygód, spędzają noc pod gołym niebem, przyłączają się do szkolnej wycieczki, podróżują w chłodni, wozie meblowym wiozącym trumny, wreszcie spotykają turystkę Ulę, która towarzyszy im w dalszej podróży. Komunikat o zaginięciu dwóch chłopców jest nadawany przez radio. Rysopisy odpowiadają dwójce bohaterów. Duduś znika, gubi się Ula, ostatecznie wszyscy szczęśliwie docierają na Hel, gdzie na chłopców czekają zaniepokojone i stęsknione mamy.

Bilety do kupienia w Sklepiku Kulturalnym CSK lub przez stronę bilety.spotkaniakultur.com.

Źródło: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe