Nowe nawierzchnie drogowe i chodniki na Czubach

  • 21.07.2021, 13:49
  • Źródło: Lublin.eu
Nowe nawierzchnie drogowe i chodniki na Czubach Lublin.eu
Dzięki realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego, mieszkańcy osiedli Łęgi, Poręba i Skarpa korzystają z nowych nawierzchni drogowych i chodników. Prace zostały wykonane w 2020 roku.

– Mieszkańcy Lublina składają projekty do Budżetu Obywatelskiego dotyczące pomysłów z różnych dziedzin. Często są to działania inwestycyjne dotyczące chodników, ścieżek rowerowych, czy jak w przypadku tego projektu - dróg. Przykład zadania drogowego na Czubach pokazuje, że z tego narzędzia partycypacyjnego mieszkańcy korzystają umiejętnie i chętnie – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

W ramach realizacji tego zadania drogowego zaprojektowano i wykonano przebudowę ul. Bocianiej, ul. Szafirowej i ul. Uśmiechu. Na przebudowywanym odcinku ul. Szafirowej (od ul. Turkusowej do ul. Bursztynowej) przeprowadzono frezowanie korekcyjne istniejącej nawierzchni, ułożono warstwę ścieralną oraz wykonano oznakowanie poziome. Natomiast na objętym przebudową odcinku ul. Uśmiechu (od ul. Romantycznej do przedszkola) wymieniono zniszczone krawężniki oraz chodniki, położono warstwy konstrukcyjne jezdni oraz nową nawierzchnię.

Na ul. Bocianiej nastąpiła wymiana zniszczonych krawężników oraz nawierzchni chodnika i jezdni. Powstały nowe miejsca postojowe do parkowania równoległego oraz odcinek drogi dla rowerów łączący ul. Bocianią z istniejącą drogą dla rowerów przy ul. Armii Krajowej. Remontem objęty został także sięgacz od strony ul. Tymiankowej oraz istniejące tam miejsca parkingowe. Remont przeszedł również istniejący parking oraz wybudowano nowy od strony ul. Armii Krajowej. W ramach projektu powstała także kanalizacja deszczowa wraz z przebudową istniejących wpustów. Wyremontowane odcinki ulic oznakowano pionowo i poziomo.

Projekt O-15 „Remont nawierzchni drogowych ul. Bocianiej i ul. Szafirowej w Osiedlach Łęgi i Poręba oraz chodników w obrębie ul. Uśmiechu w Osiedlu Skarpa” zrealizowano w 2020 roku w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego. Głosowały na niego 2572 osoby. Wartość zadania to ponad 1,1 mln zł.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe