Zajęcia zielarskie w Muzeum Wsi Lubelskiej

  • 16.07.2021, 12:47
  • Źródło: Muzeum Wsi Lubelskiej
Dawny drewniany dom, wokół dużo roślin Muzeum Wsi Lubelskiej
17 lipca w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędą się warsztaty zielarskie. Wydarzenie jest początkiem organizowanych przez skansen cyklicznych zajęć dotyczących ziół.

Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na zajęcia zielarskie, które odbędą się 17 lipca 2021 r. w godz. 10:00-12:00 w sektorze Powiśle. Sobotnie spotkanie z zielarką jest początkiem cyklicznych zajęć poświęconych tematyce ziół, ziołolecznictwa, a także ochronie zasobów przyrody naszego regionu.

Warsztaty z zielarstwa skupią się wokół tematu dotyczącego dawnych, ekologicznych metod leczenia chorób oraz hortiterapi. Spotkanie będzie okazją do podkreślenia roli ochrony zasobów przyrody Lubelszczyzny posiadających właściwości lecznicze. Wśród poruszanych tematów nie zabraknie informacji o ziołach występujących na terenie skansenu – ich lokalizacji, terminie zbioru oraz właściwościach zdrowotnych.

Limit osób w grupie – 30, obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem: [email protected]

Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne.

Obowiązują bilety wstępu do Muzeum.

 

Zajęcia z zielarką odbywają się w ramach zadania pn. „Ziołowa recepta. Ekoedukacja dzieci i młodzieży  w Muzeum Wsi Lubelskiej” dofinansowanego z WFOŚiGW w Lublinie

Źródło: Muzeum Wsi Lubelskiej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe