Bezpłatne Szkolenia Motocyklowe w Lublinie

  • 15.07.2021, 16:02
  • Źródło: Redakcja Lubelska.tv
Bezpłatne Szkolenia Motocyklowe w Lublinie Moto-Sekcja.pl
Bezpłatne Szkolenia Motocyklowe od Moto-Sekcji są jedyną tego typu inicjatywą w Polsce na taką skalę. Celem organizatorów jest wspólnie zagospodarowanie obszarem związanym z dbaniem o bezpieczeństwo użytkowników moto-jednośladów. 

 

Już w najbliższą sobotę 17.07 na torze ODTJ w Lublinie przy ul. Grygowej 32 Moto-Sekcja organizuje BEZPŁATNE SZKOLENIE MOTOCYKLOWE dla motocyklistów z całej Polski. Szkolenie odbędzie się w  godzinach 15.00-19.00. Będzie to trzecie bezpłatne szkolenie w tym sezonie. 

Szkolenia odbywają się pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego. 

Kontakt : Artur Lis tel. 501 11 88 22 lub 501 492 492

 

Moto-Sekcja:

Stowarzyszenie Moto-Sekcja (Motocyklowy Klub Sportowy) jest klubem zrzeszonym w Polskim Związku Motorowym. W wieloletniej działalności Moto-Sekcja uczy jazdy jednośladem oraz propaguje bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Pod okiem wykwalifikowanych, doświadczonych instruktorów motocyklowych (byłych Mistrzów Polski i reprezentantów Kadry Narodowej) od lat szkoli motocyklistów na wszystkich poziomach zaawansowania niezależnie od wieku, którzy uczestniczą w ruchu drogowym. 

Szkolenia są prowadzone na obiekcie należącym do WORD Lublin tj. Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Lublinie przy ul. Grygowej. 

Stowarzyszenie Moto-Sekcja od 2009 roku przeprowadza szkolenia oraz jest promotorem bezpieczeństwa w cyklicznych szkoleniach i treningach motocyklowych. Celem oraz misją działalności jest poprawa bezpieczeństwa motocyklistów i innych uczestników ruchu drogowego, zapobieganie wypadkom i kolizjom,w których bezpośredni udział biorą motocykliści.  Ponadto uświadomienie zagrożeń i korzyści wynikających z poruszania się motocyklem w warunkach drogowych występujących w Polsce. Szkolenia są organizowane m.in. ze względu na zwiększoną ilość wypadków z udziałem motocyklistów w całym kraju. 

Wypadki motocyklowe skutkują konsekwencjami nie tylko dla samego motocyklisty, ale również dla ich rodzin, przyjaciół oraz pracodawców. Między innymi dlatego Moto-Sekcja promujee bezpieczeństwo, rozwagę oraz przede wszystkim świadomość wynikającą z zagrożeń panujących w ruchu drogowym. 

 

W sezonie 2020 pomimo pandemii Covid-19 przeszkoliliśmy na obiekcie WORD ODTJ Lublin około 720 motocyklistów z całej Polski. Podczas naszych szkoleń/treningów przeszkoliliśmy również Żandarmerię Wojskową z Lublina oraz policjantów z Lubelskiego Wydziału Ruchu Drogowego.

 

 Współpracujemy z takimi instytucjami jak: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Lublin, Polski Związek Motorowy Lublin, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego,Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej oraz Komendy Miejskiej Policji w Lublinie oraz z ośrodkami nauki jazdy z naszego województwa i nie tylko. 

 

Jest to jedyna tego typu inicjatywa w Polsce na taką skalę. Jako pierwsi i jedyni możemy wspólnie zagospodarować obszar związany z dbaniem o bezpieczeństwo użytkowników moto-jednośladów. 

 

Będą to bezpłatne szkolenia dla motocyklistek i motocyklistów, którzy zaczynają swoją przygodę z motocyklami oraz dla tych którzy nie czują się pewnie podczas jazdy motocyklem. Szkolenie dedykowane jest głównie dla motocyklistów, których nie stać na szkolenia komercyjne. Motocykliści będą doskonalić swoje umiejętności i technikę bezpiecznego poruszania się motocyklem, która jest niezbędna w przemieszczaniu się w ruchu miejskim, turystycznym i codziennym. 

 

Planujemy jedno ze szkoleń poświęcić tylko kobietom – motocyklistkom, których jest coraz więcej na naszych drogach. Niektóre motocyklistki krępują się uczestniczyć w szkoleniach wspólnie z mężczyznami i dlatego chcemy dać możliwość kobietom z całej Polski, aby mogły w komfortowych warunkach odbyć profesjonalne szkolenie.

 

   Szkolenia mają na celu m.in. nauczenie bezpiecznego przemieszczania się po drogach publicznych, przewidywania oraz zapobiegania i poprawnego reagowania w sytuacjach ekstremalnych, które często zdarzają się na naszych ulicach.

 

Źródło: Redakcja Lubelska.tv

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe