CHCIAŁA ZAROBIĆ NA BONIE TURYSTYCZNYM, A STRACIŁA 6 TYSIĘCY ZŁOTYCH

  • 15.07.2021, 12:30
  • Źródło: Policja Lubelska
CHCIAŁA ZAROBIĆ NA BONIE TURYSTYCZNYM, A STRACIŁA 6 TYSIĘCY ZŁOTYCH
Ofiarą oszustwa padła 45-letnia mieszkanka Lublina, która na jednym z portali społecznościowych postanowiła nabyć w okazyjnej cenie Bon Turystyczny. Kobieta chciała kupić voucher o wartości 12 tysięcy złotych za połowę ceny. Gdy przelała gotówkę na wskazane konto, kontakt ze sprzedającym zanikł. Policjanci poszukują sprawcy oszustwa. Jednocześnie przypominamy, że handel bonami turystycznymi jest zabroniony.

We wtorek na 7. komisariat Policji w Lublinie zgłosiła się 45-letnia mieszkanka miasta. Kobieta oświadczyła, że padła ofiara oszustwa. Z jej relacji wynikało, że na grupie wakacyjnej jednego z portali społecznościowych znalazła ogłoszenie dotyczące sprzedaży bonu turystycznego. Sprzedający oferował voucher o wartości 12 tysięcy złotych za połowę wartości.

45-latka po kontakcie z osoba wystawiającą ogłoszenie zdecydowała się na zakup bonu. Zgodnie z ustaleniami przelała na wskazany przez oferenta numer rachunku 6 tysięcy złotych. Po wykonaniu transakcji czekała na przysłanie 16-sto cyfrowego kodu bonu. Gdy okazało się, że sprzedający nie wypełnił warunków umowy podjęła próby kontaktu. Telefon był już jednak nieaktywny.

Policjanci poszukują oszusta. Jednocześnie przypominamy, by zachować ostrożność przy zakupach w internecie. Szczególnie wzmożoną ostrożność należy wykazać, gdy oferta wydaje się wyjątkowo okazyjna. Ponadto przypominamy, że wszelkie próby sprzedaży bonu są niezgodne z prawem.

Źródło: Policja Lubelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe