Nowe chodniki, pochylnie i schody w dzielnicy Szerokie

  • 14.07.2021, 13:17
  • Źródło: Lublin.eu
Nowe chodniki, pochylnie i schody w dzielnicy Szerokie
Dzięki realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy dzielnicy Szerokie korzystają z nowych chodników, pochylni i schodów. Wybudowane ciągi piesze ułatwiają poruszanie się po okolicy od 2020 roku.

– Wygodne chodniki, schody i pochylnie znacznie podnoszą komfort życia i ułatwiają komunikację pieszą, spacery czy aktywność ruchową. Co roku stanowią dużą część projektów składanych przez mieszkańców podczas naboru do Budżetu Obywatelskiego – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

W ramach projektu „Ciągi piesze w dzielnicy Szerokie” połączone zostały istniejące już chodniki przy ul. Wygon z chodnikiem przy pętli autobusowej przy ul. Wojciechowskiej. Wraz z nowymi chodnikami powstały schody i pochylnia dla wózków na odcinkach o dużym nachyleniu terenu. Ponadto wykonano ciąg pieszy zawierający schody i pochylnię dla wózków łączący ul. Słowian z ul. Biskupińską. Prace te są kontynuacją projektu M-79 z poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego, kiedy m.in. wybudowano chodnik z ulicy Siewierzan do ulicy Nałęczowskiej.

Projekt D-39 „Ciągi piesze w dzielnicy Szerokie” zrealizowany został w 2020 roku w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego. Głosowały na niego 423 osoby. Koszt wykonanych prac to blisko 300 tys. zł.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe