Opłata za odbiór odpadów. Do kiedy składać deklaracje?

  • 12.07.2021, 12:39
  • Źródło: Lublin.eu
Opłata za odbiór odpadów. Do kiedy składać deklaracje?
Przypominamy, że 10 sierpnia upływa termin składania nowych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Właściciele nieruchomości położonych na terenie Miasta Lublin są zobowiązani do złożenia nowych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Nowe deklaracje należy złożyć do 10 sierpnia. Obowiązek ten dotyczy właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w zabudowie jednorodzinnej oraz w zabudowie wielorodzinnej. W przypadku spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych oraz jednostek lub osób posiadających nieruchomości w zarządzie, deklarację składa zarządca lub administrator danej nieruchomości.

Opłata naliczana według nowych zasad obowiązujących od 1 lipca, jest uzależniona od liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość i stanowi iloczyn liczby mieszkańców oraz stawki opłaty. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Lublin z 29 kwietnia br. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz stawki tej opłaty, w przypadku odpadów zbieranych selektywnie, stawki opłat wynoszą:

  • w zabudowie wielorodzinnej w wysokości 24,80 zł miesięcznie od jednego mieszkańca,
  • w zabudowie jednorodzinnej w wysokości 28,80 zł miesięcznie od jednego mieszkańca.

Właściciele nieruchomości, w których zamieszkują rodziny wielodzietne, o których mowa w ustawie o Karcie Dużej Rodziny, są zwolnieni w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Zwolnienie ustalone jest dla rodziny wielodzietnej ponad kwotę przekraczającą miesięcznie:

  • w przypadku nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej - 124,00 zł,
  • w przypadku nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej - 144,00 zł.

Bez zmian pozostaje zwolnienie w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady, w wysokości 5,00 zł za gospodarstwo domowe.
Deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi można złożyć:

  • w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin, ul. Tomasza Zana 38;
  • w Biurze Obsługi Mieszkańców w Lublinie: ul. Filaretów 44, ul. Szaserów 13-15, ul. Franciszka Kleeberga 12a, ul. Wieniawska 14, ul. Wolska 11;
  • lub wysłać za pośrednictwem poczty na adres Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin, ul. Tomasza Zana 38, 20-601 Lublin
Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe