Kolejne zmiany organizacji ruchu na rondzie Krwiodawców

  • 09.07.2021, 11:32
  • Źródło: Redakcja Lubelska.tv
Kolejne zmiany organizacji ruchu na rondzie Krwiodawców Lublin.eu
We wtorek (13 lipca) zostaną wprowadzone kolejne zmiany w organizacji ruchu na rondzie Honorowych Krwiodawców. W tym czasie drogowcy wykonają ostatnią warstwę ścieralną nawierzchni.

W godzinach porannych rozpocznie się III etap prac, który obejmuje północno-wschodnią część ronda. W związku z tym zamknięty zostanie wlot Al. Racławickich oraz wylot al. Sikorskiego z ronda oraz lewa strona jezdni Al. Racławickich do skrzyżowania z ul. Sowińskiego.                                                                                     

Ruch na rondzie odbywać się będzie dwukierunkowo po jednym pasie ruchu w każdym kierunku w relacji wlot al. Warszawska - wylot Al. Racławickie, wlot al. Sikorskiego - wylot al. Kraśnicka z zastosowaniem przewiązek o nawierzchni bitumicznej na wyspach dzielących na al. Kraśnickiej i al. Sikorskiego oraz za wyspą na al. Warszawskiej. Bez zmian zachowany zostanie skręt w prawo z al. Kraśnickiej w Al. Racławickie. W ciągu Al. Racławickich ruch pojazdów skierowany zostanie na prawą połówkę jezdni i odbywać się będzie dwukierunkowo po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

Natomiast w czwartek (15 lipca) drogowcy zamkną wloty ulic Puławskiej, Legionowej i Głowackiego do Al. Racławickich.

Zmieniona pozostaje lokalizacja przystanku na al. Sikorskiego - nadal będzie znajdował się za przejściem dla pieszych za wjazdem na osiedle. W zależności od etapu prac, następować będzie okresowe wyłączanie poszczególnych przystanków komunikacji miejskiej w rejonie przebudowy. O terminach zmian ZTM w Lublinie będzie informować na bieżąco. Ruch pieszych na przejściach zostanie wstrzymany jedynie w czasie trwania w ich rejonie prac drogowych.

Na wszystkich wymienionych odcinkach ruch będzie przywrócony w godzinach porannych w piątek (16 lipca).

Źródło: Redakcja Lubelska.tv

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe