Jest już nowy chodnik prowadzący do przystanku PKP Lublin-Zachód

  • 08.07.2021, 11:07 (aktualizacja 08.07.2021, 11:40)
  • Źródło: Lublin.eu
Jest już nowy chodnik prowadzący do przystanku PKP Lublin-Zachód
Piesi planujący podróż koleją mogą już korzystać z nowego dojścia do przystanku PKP Lublin-Zachód. Prowadzący inwestycję Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie zakończył już roboty budowlane, pozostało dokończenie montażu oświetlenia.

– Budowa dojścia do przystanku PKP Lublin-Zachód była zadaniem bardzo pilnym z punktu widzenia mieszkańców, a dla komfortu pieszych planujących podróż koleją – niezbędnym. Z formalnego punktu widzenia była to dość skomplikowana inwestycja, gdyż budowę chodnika prowadziliśmy w sąsiedztwie działki kolejowej. Wymagało to uzyskania m.in. odstępstwa od przepisów techniczno-budowlanych związanych z lokalizacją budowy właśnie w takiej okolicy – mówi Artur SzymczykZastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Chodnik został poprowadzony możliwie najkrótszą trasą, od strony ul. Szafirowej na osiedlu Poręba. W ramach zadania powstał chodnik o długości około 150 m i szerokości 2 m, zbudowany z kostki betonowej. W miejscach, gdzie pochylenie terenu przekracza 6%, wykonano schody oraz pochylnie wraz z metalowymi poręczami. Nowa infrastruktura została dostosowana dla osób z niepełnosprawnościami. Chodnik będzie oświetlony nowoczesnym oświetleniem ledowym.

Zgodnie z aneksem do umowy, inwestycja zakończy się 31 lipca. Koszt budowy to 198 tys. zł.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe