Niedziela, 09.12.2018, imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

Jak zabezpieczyć się finansowo? *

  • 22.11.2018, 10:15
Jak zabezpieczyć się finansowo? *
Wiek emerytalny to czas, kiedy mamy cieszyć się swobodą, zająć się swoim zdrowiem, a także zacząć spełniać marzenia, które do tej pory odkładaliśmy w czasie. Jednak nawet całe życie poświęcone pracy, nie musi gwarantować nam niezależności finansowej. Emerytury często są niewielkie, nawet w przypadku osób, które dobrze zarabiały. Nie powinniśmy z tego powodu obniżać naszego poziomu życia. Musimy jednak znaleźć sposób, dzięki któremu znajdziemy sposób na zabezpieczenie finansowe. Zatem zwróćmy uwagę na rentę dożywotnią.

Renta dożywotnia - co to takiego?

Renta dożywotnia za nieruchomość może być sposobem na rozwiązanie problemów finansowych. Nasza nieruchomość może na nas stale zarabiać – być jak bankomat, z którego wypłacamy co miesiąc określone środki pieniężne. Taki mechanizm umożliwia umowa renty dożywotniej, dzięki której z jednej strony korzystamy z mieszkania tak jak dotychczas,  a z drugiej strony wypłacana jest nam co miesiąc renta dożywotnia. Umowa renty podpisywana jest notarialnie i opiera się na kodeksie cywilnym – w ten sposób możemy otrzymywać co miesiąc pieniądze, dzięki którym możemy się samodzielnie utrzymywać.

Kto może skorzystać?

Pamiętajmy o tym, że rentę dożywotnią może otrzymać każda osoba powyżej 65 lat. Jednak zazwyczaj beneficjentami są seniorzy w wieku 78 lat, którzy mieszkają w dużych miastach, jak np. Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków czy Trójmiasto. Zatem możemy rozpocząć wiek emerytalny bez dodatkowych obciążeń finansowych jak np. chwilówki, pożyczki lub kredyty finansowe.

Zalety renty dożywotniej

Dla wielu osób wiek emerytalny to czas niepewności i obniżenia standardów życia. Jednak często trudno jest się z tym pogodzić. Tym bardziej, jeżeli dotychczas nie musieliśmy przejmować się finansami, bo zarobki pozwalały nam na taki komfort. Dlatego trudno jest się przyzwyczaić do takich zmian. W końcu uczciwa praca, dobre wykształcenie i doświadczenie zawodowe to powód do dumy i radości. Niestety realia są inne, ale renta dożywotnia daje niezależność finansową. Jednak nie jest to jedyna zaleta tego rozwiązania.

Najważniejsze zalety

  • Zabezpieczenie swojej przyszłości – czas emerytalny i jesień życia nie mogą być kojarzone z kłopotami finansowymi. Dlatego renta dożywotnia może nam pozwolić nie tylko na spełnienie najważniejszych potrzeb.
  • Niezależność finansowa – nie zawsze rodzina jest w stanie nam pomóc, ale też my nie chcemy być obciążeniem dla naszych najbliższych. W końcu przez tyle lat nie musieliśmy tego robić, więc wraz z przejściem na emeryturę, ta sytuacja nie ma się zmienić, co zagwarantuje renta dożywotnia.
  • Środki na leki i leczenie – wraz z wiekiem możemy mieć większe problemy zdrowotne. Wiadomo jest, że często konieczne jest skorzystanie z usług prywatnych lekarzy. Musimy też regularnie brać lekarstwa. Jednak zazwyczaj wiąże się to ze sporymi wydatkami, które możemy pokryć z renty dożywotniej.

* Artykuł Partnera

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe