Środa, 14.11.2018, imieniny: Emila, Laury, Rogera

Wieczorek przy mikrofonie - Kamila Lendzion, dyrektorka Teatru Muzycznego w Lublinie

  • 28.10.2018, 18:21 (aktualizacja 29.10.2018 16:43)
  • Marek Wieczorek
Wieczorek przy mikrofonie - Kamila Lendzion, dyrektorka Teatru Muzycznego w Lublinie
Kobieta pełna pasji, dynamiczna, pełna ekspresji i energii z wizją na przyszłość, która może zmienić obliczę Teatrem Muzycznym w Lublinie.
Kamila Lendzion, nowa dyrektorka Teatru Muzycznego w Lublinie -Solistka Opery Kameralnej w Warszawie. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, którą ukończyła w 2005 roku, w klasie śpiewu solowego prof. Katarzyny Rymarczyk. -Od wielu lat związana z Teatrem Muzycznym w Łodzi, gdzie z powodzeniem wykonuje główne partie sopranowe: -Na swoim koncie ma nagrodę za najlepsze wykonanie arii Rusałki z opery „Rusałka” Antonina Dworaka na Drugim Ogólnopolskim Konkursie im. Haliny Halskiej we Wrocławiu w 2003 r. -wyróżnienie na Pierwszym Ogólnopolskim Konkursie Operetkowym im. Iwony Borowieckiej w Krakowie w 2004 r. -W 2005r artystka brała udział w III Festiwalu Wokalnym „Belcanto” w Nałęczowie gdzie otrzymała Nagrodę Kulturalną Województwa Lubelskiego za osobisty wkład w rozwój i upowszechnianie kultury polskiej. - uhonorowana dyplomem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego za niezapomniane kreacje i wieloletnią twórczą pracę na łódzkiej scenie. Artystka współpracuje z filharmoniami, lubelską, rzeszowską, częstochowską, słupską, dolnośląską, zabrzańską.
Marek Wieczorek
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe