Czwartek, 24.05.2018, imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Budowa płotu w linii Bugu. Za i przeciw - konferencja prasowa ZW PSL

Budowa płotu w linii Bugu. Za i przeciw - konferencja prasowa ZW PSL
Budowa płotu na rzece Bug, który ma zatrzymać dziki przenoszące ASF doprowadzi do zahamowania rozwoju turystyki w rejonie nadbużańskim. Być może to będzie ostatnia turystyczna majówka w tym rejonie.

Mało kto tak zna się na rolnictwie, jak specjaliści z PSL. Chociaż sporo ostatnio mówiło się o zatrzymaniu ASF budową ogrodzenia przy linii granicznej, to działacze lubelskiego oddziału PSL nie podzielają hura entuzjazmu. Twierdzą, że płot niczego nie zmieni, jeśli chodzi o przenoszenie się choroby, a zniszczy turystykę w regionie.  Na konferencji prasowej poświęconej powyższej tematyce z udziałem m.in. Krzysztofa Hetmana prezesa Zarządu Wojewódzkiego PSL w Lublinie, Piotra Rzetelskiego Radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego, Andrzeja Romańczuka Starosty włodawskiego, Marka Pomietło przedstawiciela branży turystycznej oraz Dariusza Donicy prezesa Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej ustalono, że zapora na rzece Bug w rzeczywistości nie zahamuje rozwoju ASF, odniesie efekt odwrotny, niszcząc nadbużańską turystykę.

" Do tego doprowadzają pomysły PiS. – alarmuje Krzysztof Hetman, poseł do Parlamentu Europejskiego, prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL w Lublinie.

- Ten pomysł jest zły, nikt nie widział przepływających dzików przez Bug, dziwi mnie fakt forsowania tego pomysłu. Mam nadzieję, że uda się powstrzymać tą budowę – mówi Marek Pomietło właściciel firmy organizującej spływy kajakowe na Bugu."

Starosta włodawski Andrzej Romańczuk alarmuje, że płot obniży turystyczną atrakcyjność terenów sąsiadujących z Bugiem i zahamuje rozwój branży turystycznej nie tylko w powiecie włodawskim ale i ościennych.

Pomoc przedsiębiorcom z terenów nadbużańskich zadeklarował Piotr Rzetelski, Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, który sam jest przedsiębiorcą i całe swoje życie poświęcił branży turystycznej. Rzetelski pokreślił, że wie czym jest swobodny dostęp do rzeki Bug: " to być albo nie być dla kilku tysięcy osób utrzymujących się z nadbużańskiej turystyki".

Krzysztof Boguń

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe