Sobota, 21.07.2018, imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Nagrodzeni podczas Gali Kultury za rok 2017

Nagrodzeni podczas Gali Kultury za rok 2017
Tegoroczna Gala Kultury organizowana przez miasto była nie tylko okazją do wręczenia dorocznych Nagród Miasta Lublin w dziedzinie kultury, ale także do wyróżnienia osób zaangażowanych w obchody Wielkiego Jubileuszu 700-lecia i podsumowanie ubiegłorocznych wydarzeń organizowanych w naszym mieście.

Z informacji przekazanych nam przez Panią Rzecznik Prezydenta Miasta Lublin wynika, że : " Laureatami Nagród Miasta Lublin

w dziedzinie kultury tym roku zostali:

  • Nagroda Miasta Lublin dla Mecenasa Kultury 2017 roku - dla BUDIMEX S. A. za konsekwentne prowadzenie polityki społecznej odpowiedzialności biznesu, znaczący wpływ na jakość oferty kulturalnej Lublina poprzez hojne wspieranie organizacji przedsięwzięć kulturalnych oraz wielką przychylność i życzliwość dla lubelskiego środowiska kultury.

  • Nagroda Miasta Lublin za Całokształt Działalności - dla Waldemara Michalskiego pisarza, poety, eseisty, recenzenta, publicysty, redaktora, krytyka literackiego za bogaty i różnorodny dorobek artystyczny, wyróżniającą się ponad 60-letnią pracę twórczą, indywidualny i wyjątkowy styl, konsekwentne i niestrudzone działania na rzecz popularyzacji literatury i dziedzictwa polskich pisarzy oraz dorobku lubelskiego środowiska literackiego.

  • Nagroda Artystyczna Miasta Lublin za 2017 r. - dla Łukasza Witt-Michałowskiego reżysera teatralnego, aktora, założyciela i dyrektora lubelskiej Sceny InVitro i Marcina Wrońskiego pisarza, redaktora, autora serii kryminałów o Komisarzu Maciejewskim za wybitne dokonania w dziedzinie twórczości artystycznej, wielowymiarową i wizjonerską działalność na rzecz lubelskiej kultury, odwagę w podejmowaniu nowych wyzwań, w szczególności za realizację oryginalnej plenerowej adaptacji książki „Pogrom w przyszły wtorek”.

  • Nagroda Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury w 2017 roku dla Fundacji Sztukmistrze za realizację oryginalnych przedsięwzięć prezentujących sztukę nowego cyrku, bogatą działalność w zakresie edukacji kulturalnej i artystycznej, w szczególności za organizację 40. Europejskiej Konwencji Żonglerskiej, Konkursu Etiud Nowocyrkowych „Cyrkulacje”, konkursu dla utalentowanych studentów „Open Stage” i cyklu spektakli „Variete.

Szczegóły gali w załącznikach.

źródło: www. lublin.eu

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe