Poniedziałek, 17.12.2018, imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii

Zmiany w ruchu na Abramowickiej

  • 9.03.2018, 14:36
Zmiany w ruchu na Abramowickiej
Wykonawca przebudowy ul. Abramowickiej właśnie przystępuje do prac, które spowodują wprowadzenie ruchu wahadłowego. Tymczasowa organizacja będzie wprowadzona od poniedziałku, 12 marca na odcinku ok 450m od granicy miasta w stronę centrum.

Jak dowiadujemy się w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin: " Będzie tam obowiązywał ruchu wahadłowy sterowany całodobowo sygnalizacją świetlną, a w przypadku tworzenia się zatorów - ręcznie. Na tym etapie dojazd do ul. Odległej i ul. Wólczańskiej będzie możliwy przez ul. Strojnowskiego, natomiast do ul. Podleśnej przez ul. Barwną.
Systematycznie będzie przybywać odcinków, na których będzie obowiązywał ruch wahadłowy. W sumie w pierwszym półroczu będą funcjonowały 4 odcinki po ok 400m z ruchem wahadłowym, poprzedzielane odcinkami, gdzie ruch będzie się odbywał w sposób normalny. Ruch wahadłowy będzie obowiązywał przez cały okres prowadzenia prac. Przy czym długość i lokalizacja "wahadeł" będzie się zmieniać.
Zadanie polega na przebudowie jezdni wraz z budową dodatkowych pasów ruchu, przebudowie skrzyżowań oraz budowie chodników, dróg rowerowych, zjazdów na posesje i zatok autobusowych po obu stronach ulicy. W ramach zadania powstanie nowa sieć oświetlenia, a przebudowie ulegną istniejące sieci uzbrojenia terenu. Na granicy miasta powstanie pętla nawrotowa dla autobusów komunikacji miejskiej wyposażona w dodatkowe miejsca postojowe dla samochodów osobowych.

Prace związane z rozbudową ul. Abramowickiej potrwają do kwietnia 2019 r."
 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe