Poniedziałek, 17.12.2018, imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii

Czym jest SEM?

  • 2.03.2018, 10:19
Czym jest SEM?
SEM to jeden ze skrótów często używanych w kontekście marketingu internetowego. Do czego dokładnie odnosi się SEM i kiedy warto wybrać tę metodę promocji on-line?

Search Engine Marketing to rozwinięcie skrótu SEM. Tym terminem określa się kompleksowe działania marketingowe, które dotyczą wyszukiwarek internetowych. Obecnie to głównie Google, jako że to ta wyszukiwarka jest najczęściej używana.

 Prawidłowo prowadzona kampania SEM ma na celu poprawę widoczności danej strony internetowej w wynikach wyszukiwania dla konkretnych słów kluczowych. To skuteczna, a przy tym przystępna cenowo metoda e-marketingowa.

NA SEM składają się:

  • SEO – optymalizacja i pozycjonowanie stron internetowych
  • PPC – kampanie Pay Per Click, na przykład linki sponsorowane

SEO, czyli Search Engine Optimization to metoda skupiona na zwiększeniu ruchu na stronie internetowej przez wyniesienie jej adresu w wynikach wyszukiwania pod kątem poszczególnych zapytań (fraz) wpisywanych przez internautów w wyszukiwarkę. Działa tutaj prosty mechanizm, a mianowicie strona na wyższej pozycji jest uznawana przez internautów za bardziej wartościową, dlatego jest częściej odwiedzana.

PPC, czyli kampanie Pay Per Click – płatność za kliknięcie stanowią uzupełnienie SEO, ale mogą być też stosowane samodzielnie. Opierają się głównie na kampanii linków sponsorowanych AdWords oferowanej przez Google. Reklama ma formę boksu wyświetlanego przed wynikami wyszukiwania. Warto też wskazać, że kampanie SEM niekiedy odnoszą się tylko do AdWords, nie obejmują SEO.

Kiedy warto postawić na kampanie SEM?

Dzisiaj kampanie SEM są bardzo chętnie wybierane głównie przez sklepy internetowe, ponieważ to one walczą w szczególności o klientów, ale również przez inne firmy, które działają on-line lub przez internet chcą pozyskać nowych klientów.

Ze względu na swoje przystępne ceny oraz wysoką skuteczność prowadzenie kampanii w wyszukiwarkach internetowych jest rekomendowane dla każdego posiadacza strony WWW, który pragnie przyciągnąć na nią nowych odwiedzających.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe