Poniedziałek, 17.12.2018, imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii

W Lublinie lepiej nie oddychać

  • 2.03.2018, 09:34
W Lublinie lepiej nie oddychać
Dziś jakość powietrza w naszym mieście - oględnie mówiąc - pozostawia wiele do życzenia. Smog spowił od rana większą część Koziego Grodu.

Stan powietrza w Lublinie wielokrotnie przekracza dziś dopuszczalne stężenie substancji zagrażających zdrowiu i życiu mieszkańców. Szczególnie podatne na działanie tych substancji są osoby starsze i dzieci. Jeśli nie ma wyraźnej potrzeby wychodzenia z domu, lepiej w nim pozostać i oddychać powietrzem obiegu zamkniętego.

Pomimo restryjkcyjnego podejścia władz do palenia śmieci w piecach c.o. nadal ten proceder trwa w najlepsze. I choć świadomość społeczna powoli zaczyna odnosić pożądany skutek, są jeszcze osoby zupełnie nie zauważające problemu.

Poza przyczynami stricte irracjonalnymi jest jeszcze aura, która w mroźne, bezwietrzne dni sprzyja utrzymywaniu się smogu w miastach, w tym w Lublinie. Optymistyczne prognozy pogody zapowiadające nawet do +9 stopni w przyszłym tygodniu pozwalają sądzić, że zmiana frontu atmosferycznego przegoni na dobre smogowe chmury, a fakt, że przestaniemy używać c.o. w obecnym natężeniu poprawi jakość powietrza, którym oddychamy.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gośc
gośc 3.03.2018, 05:36
W Kraśniku też jest wielki problem na os. Zarzecze, ale władze ignorują problem, który występuje od wielu lat. Marazm mieszkańców jest powalający, jakby im nie zależało na życiu i zdrowiu dzieci i swoim własnym,

Pozostałe