Poniedziałek, 17.12.2018, imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii

Maleńczuk gra Młynarskiego - misja artysty

  • 26.02.2018, 12:46
 Maleńczuk gra Młynarskiego - misja artysty
24 marca o g. 21.00 w Chatce Żaka zagra Maciej Maleńczuk. Pojawi się w repertuarze nieodżałowanego Wojciecha Młynarskiego. Jak twierdzi płyta Maleńczuk gra Młynarskiego to misja...

Poniżej informacje od organizatorów wydarzenia:

„Maleńczuk gra Młynarskiego” to płyta, u której źródeł tkwi poczucie misji – przypomnienie nam Młynarskiego, którego tak naprawdę nie znamy. Maciej Maleńczuk zagłębił się w utwory Młynarskiego i wybrał dwanaście utworów w różnych okresów jego twórczości. W interpretacjach Maleńczuka piosenki, wybrane według klucza, który sam artysta nazywa politycznym, celnie punktują dzisiejszy „świat ten źle pomyślany”, w którym „poczciwy szewc zwyciężył smoka, a korzystają barany”.

Cztery dni przed śmiercią Wojciecha Młynarskiego skończyłem materiał na nową płytę z jego piosenkami. Chciałem, że jeszcze zaakceptował wybór tekstów. Był już zbyt słaby, żeby się z kimkolwiek spotykać, porozumiewaliśmy się za pośrednictwem Janka Młynarskiego – mówił Maleńczuk we wspomnieniu Wojciecha Młynarskiego."

Koncert odbywa się w ramach VII. Lubelskiego Festiwalu Piosenki „Metamorfozy Sentymentalne”. Bilety obowiązują również na wydarzenie poprzedzające recital Macieja Maleńczuka - Koncert Laureatów Festiwalu „Metamorfozy Sentymentalne” o godz. 19.00​. 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe