Środa, 21.02.2018, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Policja apeluje. PARCZEW: POLICJANCI APELUJĄ O ROZSĄDEK. WYPADKI I KOLIZJE NA SKRZYŻOWANIU W GLINNYM STOKU

Policja apeluje. PARCZEW: POLICJANCI APELUJĄ O ROZSĄDEK. WYPADKI I KOLIZJE NA SKRZYŻOWANIU W GLINNYM STOKU
Nowa nawierzchnia i nowe oznakowanie na drodze wojewódzkiej W-814 powoduje, że niektórzy kierujący tracą rozsądek i zupełnie zapominają o bezpieczeństwie. Uczestnicy ruchu drogowego, którzy jadą od strony Suchowoli nie zachowują podstawowych środków ostrożności. Dojeżdżając do skrzyżowania z drogą W-815 przekraczają dozwoloną prędkość i swoją podróż kończą w przydrożnym rowie lub na drzewie.

Na stronie lubelskiej policji czytamy: 

"Od momentu oddania do użytku nowo wyremontowanej drogi wojewódzkiej W-814 czyli od połowy grudnia do chwili obecnej policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Parczewie odnotowali aż pięć zdarzeń drogowych. Były to dwa wypadki drogowe i trzy kolizje. Wszystkie miały miejsce w Glinnym Stoku na skrzyżowaniu dróg Parczew -  Lubartów – Radzyń Podlaski. Pomimo tego, że nowa nawierzchnia i infrastruktura w znacznym stopniu poprawiła bezpieczeństwo, na tyle wielu kierujących traci zdrowy rozsądek i zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Kierujący którzy poruszają się od strony Suchowoli nie zważają na znaki ograniczające prędkość i podróż kończą w przydrożnym rowie lub na drzewie. Niektórzy zatrzymują się na sąsiednim polu, o czym świadczą liczne ślady.

Należy przypomnieć iż droga oznakowana jest prawidłowo z ograniczeniem prędkości do 30 km/h w rejonie dojazdu do samego skrzyżowania i znakiem „STOP”, także pojazdy które nie zdołają wyhamować przecinają drogę W-815 na której panuje duże natężenie ruchu. Nie trudno jest sobie wyobrazić jakie niesie to niebezpieczeństwo.

Policjanci apelują o ostrożną i uważną jazdę. Brak wyobraźni i nadmierna prędkość to w dalszym ciągu główne przyczyny kolizji i wypadków drogowych."

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe