Niedziela, 20.05.2018, imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Policja informuje: Kolejna uprawa zlikwidowana

Policja informuje: Kolejna uprawa zlikwidowana
Za uprawę konopi indyjskich odpowie 22-letni mieszkaniec Lublina. Podczas przeszukania zajmowanego przez niego mieszkania policjanci ujawnili profesjonalną uprawę, a w niej kilkadziesiąt roślin tej nielegalnej rośliny w różnej fazie wzrostu oraz susz marihuany. 22-latkowi może grozić teraz nawet kara do 8 lat więzienia.

Na stronie policji http://www.lubelska.policja.gov.pl czytamy m.in.: "Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie przeszukali jedno z mieszkań na lubelskim LSM-ie. Z posiadanych informacji wynikało, że może się tam znajdować  nielegalna uprawa konopi indyjskich.  Przypuszczenia potwierdziły się. W jednym z pomieszczeń mundurowi ujawnili profesjonalna uprawę tych roślin. W pokoju znajdował się namiot, w którym rosło kilkadziesiąt roślin konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu.  Uprawa była pielęgnowana, nawożona i oświetlona. Policjanci w wyniku przeszukania znaleźli także około 50 g. suszu marihuany.

Jak ustalili funkcjonariusze, ta nielegalna plantacja należała do 22-letniego  mieszkańca Lublina. Mężczyzna został zatrzymany .  Jak wstępnie ustalono, z takiej ilości zabezpieczonych nielegalnych roślin można byłoby wyprodukować około 480 gram narkotyku.

Wkrótce 22-latek odpowie z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zgodnie z jej zapisami,  za uprawę, która może dostarczyć znacznej ilości narkotyków, może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności".

żródło; http://www.lubelska.policja.gov.pl

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe