Niedziela, 20.05.2018, imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Pani Bovary odwiedziła Osterwę

Pani Bovary odwiedziła Osterwę
Klasyka w najlepszym wydaniu! Na scenę Teatru Osterwy powraca doskonały spektakl Madame Bovary Gustave Flauberta w reżyserii Kuby Kowalskiego! Ponadczasowa powieść należąca do kanonu światowej literatury brawurowo przeniesiona na scenę. Przedstawienie można oglądać od 1 do 4 lutego!

Poniżej zamieszczamy informację, jaka otrzymaliśmy z Teatru Osterwy w Lublinie:

"Emma Bovary od najmłodszych lat buduje swoje wyobrażenie o miłości i relacjach z innymi ludźmi na książkach. Jej los można porównać do historii z marnego romansu. Kobieta wychodzi za mąż i rodzi dziecko, nie daje jej to jednak spełnienia, w poszukiwaniu szczęścia wdaje się więc w jeden czy drugi romans, żyje ponad stan, co doprowadza ją do bankructwa. Ostatecznie niespełniona i nieszczęśliwa połyka arszenik, decydując się w ten sposób na powolną i bolesną śmierć. Jednak kiedy za Flaubertem przyjrzymy się z bliska Emmie Bovary, okaże się ona postacią głęboko tragiczną i w pełni zasługującą na miano jednej z najważniejszych bohaterek europejskiej literatury.

 

Bardzo się jednak cieszę z „Pani Bovary” – opowiada o przedstawieniu reżyser Kuba Kowalski – lubię ten spektakl, wiem, że widownia jest zawsze pełna, choć reaguje bardzo różnie. Mnie bardzo urzeka dowcip Flauberta, kładliśmy na to duży nacisk w trakcie pracy. "

 

Zapraszamy na spektakl w dniach:

1 – 4 lutego 2018 r., godz. 18:00

SPECJALNA PROMOCJA

Z okazji ferii zimowych wszyscy widzowie mogą kupić bilety w cenie biletów edukacyjnych! (promocja obowiązuje od 27 stycznia 2018 r. w kasie Teatru Osterwy)
 

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe