Sobota, 20.10.2018, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Wreszcie mamy czyste powietrze

  • 28.12.2017, 11:05
Wreszcie mamy czyste powietrze
Jak wynika z mapki zamieszczonej na stronie map.airly.eu/pl wreszcie po gorszym okresie powietrze w Lublinie " nadaje się do swobodnego oddychania.

Ostatnio bardzo dużo mówi się o smogu i jego konsekwencjach dla mieszkańców Lublina i okolic. W pomiarach pod uwagę bierze się przede wszystkim poziom pyłu PM 10. Obecnie jego stężenie w powietrzu jest w normie, tak więc po raz pierwszy od dłuższego czasu Lublinianie mogą oddychać swobodnie. Wygląda na to,  że zainteresowanie zarówno ze strony mediów jak i włodarzy miasta przynosi oczekiwany skutek. Służby coraz rzadziej odnotowują przypadki łamania prawa poprzez palenie w piecach substancji niedozwolonych. Wzrasta również sama świadomość społeczna zagrożenia jaki niesie za sobą smog i stężenie cząstek szkodliwych. Szczególnie wrażliwe na te zanieczyszczenia są osoby starsze i dzieci. Można powiedzieć, że ostatnio Lublin wygląda wzorowo na tle innych miast przemysłowych. Sobie i Państwu życzymy, aby ta tendencja utrzymywała się również w przyszłym roku. Happy and full of clean Air New Year :)

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe