Sobota, 20.10.2018, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

W przyszłym roku pół miliarda na Inwestycje w Lublinie. Uchwalono budżet

  • 22.12.2017, 12:56
W przyszłym roku pół miliarda na Inwestycje w Lublinie. Uchwalono budżet
16 głosów za, a 15 przeciw projektowi prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka. Radni PiS nie zaakceptowali tego planu.
Pierwszą dużą inwestycją będzie modernizacja ronda przy Gali, następnie nastąpi przebudowa i dokończenie robót przy przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino oraz na skrzyżowaniu Drogi Męczenników Majdanka z Lotniczą i Sulisławicką. Kolejnym dużym projektem będzie przebudowa ul. Choiny do granicy miasta, gdzie pojawi się nowa pętla MPK.Przebudowana będzie też Abramowicka, skrzyżowanie Krochmalnej z Diamentową, ul. Dywizjonu 303 i wiadukt na Grygowej.  Miasto zmierzy się również z trudną przebudową Al. Racławickich.

W budżecie znalazło się  2,3 miliarda zł. - zabraknie prawie 117 milionów i tę kwotę trzeba będzie skredytować. Oprócz dróg pojawi się nowa szkoła podstawowa przy ul. Berylowej - jej budowa potrwa ok. dwóch lat. Prace modernizacyjne pojawią się również na deptaku między Bramą Krakowską a ul. Kapucyńską. Choć niedawno oddany po rocznym zamknięciu, to również w planie ujęty został w Ogród Saski, a konkretnie Muszla Koncertowa, która otrzyma nowe zadaszenie. Odbudowana będzie altana oraz wybieg dla pawi, który nie spodobał się konserwatorowi zabytków. Faktycznie pierwotnie ptasia siedziba miała być tymczasowa, więc pora na zakończenie tej egzotycznej inwestycji. Powstaną nowe place zabaw dla dzieci oraz planowane jest rozpoczęcie kolejnych prac w Parku Ludowym.

Chociaż to tylko jeden głos, ale wystarczył, żeby Lublin podążał nadal drogą rozwoju zgodnego z planem prezydenta Krzysztofa Żuka. Pozostaje zatem czekać na zakończenie kolejnych prac, które zmodernizują i usprawnią funkcjonowanie mieszkańcom Koziego Grodu.

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe