Sobota, 20.10.2018, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Specjalista reklam AdWords – dlaczego warto powierzyć mu kampanię reklamową w internecie? *

 • 21.12.2017, 14:23
Specjalista reklam AdWords – dlaczego warto powierzyć mu kampanię reklamową w internecie? *
Samodzielne prowadzenie kampanii AdWords nie zawsze może przynieść efekty, jakich byśmy oczekiwali. Dlatego wielu przedsiębiorców decyduje się powierzyć kampanię reklamową AdWords w ręce specjalisty. Specjalista AdWords – jaki powinien być i jak go znaleźć, aby spełnił Twoje oczekiwania? Kiedy warto skorzystać z jego usług? Zapoznaj się z poniższym artykułem.

Samodzielne działania marketingowe vs. zlecenie kampanii specjalistom

Internet stał się niezastąpionym medium reklamowym i oferuje wiele możliwości zareklamowania się zarówno w wyszukiwarce jak i stronach internetowych. Pozycjonowanie stron, czy reklamy Google to tylko niektóre z metod pozwalającym wyróżnić się firmom. Pozostaje pytanie jak najlepiej rozpocząć takie działanie: samodzielnie, czy postawić na rozwiązanie gdzie to specjalista AdWords zajmie się kampanią? Z reguły przedsiębiorcy decydują się na drugie wyjście, gdyż sami nie posiadają wystarczającej wiedzy i czasu, aby prowadzić kampanie promocyjne w internecie. Oczywiście, można samemu próbować, jednak czasem ze względu na brak doświadczenia efekty nie zawsze będą zadowalające. Przykładowo kampanie AdWords wymagają znajomości odpowiednich ustawień i właściwej optymalizacji kampanii, kiedy nie przynosi ona rezultatów. Istnieją jednak osoby, które znają system AdWords jak własną kieszeń i wiedzą jak poruszać się w świecie reklam. Wtedy warto zastanowić się, jak szukać takich specjalistów i agencji, które oferują usługi wysokiej jakości. Dobry specjalista Google Adwords to podstawa udanej kampanii.

 

Specjalista AdWords – co powinien umieć?

Wiedza i doświadczenie to kluczowe elementy, które powinny charakteryzować dobrego specjalistę. Powinien on bez problemu doradzić, jaki rodzaj kampanii sprawdzi się w danym biznesie i jak ją poprowadzić, aby cieszyć się wzrastającą klikalnością reklam. Potwierdzeniem jego wiedzy są tzw. certyfikaty AdWords, czyli dokumenty otrzymane po zdaniu egzaminów certyfikacyjnych Google. Jak je zdobyć? Trzeba zdać egzamin, który sprawdza znajomość zarówno podstawowych jak i zaawansowanych zagadnień z zakresu kampanii reklamowych w internecie. W związku z tym, gdy sprawdzasz jacy specjaliści np. pracują w wybranej przez Ciebie agencji reklamowej, przyjrzyj się ich puli certyfikatów. Posiadają wszystkie możliwe do zdobycia certyfikaty? Znakomicie! To znak, że mają odpowiednią wiedzę w tym zakresie.

Obecnie dostępnych jest 6 egzaminów dotyczących wszystkich reklam AdWords (np. z reklamy w sieci wyszukiwania, reklamy mobilnej, czy reklamy wideo), a uzyskanie tytułu specjalisty możliwe jest po zdobyciu minimum dwóch certyfikatów. Jakie dokładnie zagadnienia trzeba opanować? Najważniejsze tematy to:

 

 • tworzenie i zarządzanie kampaniami reklamowymi,

 

 • konfiguracja kampanii,

   

 • optymalizacja i pomiar skuteczności kampanii.

Specjalista Google AdWords w agencji marketingowej

Specjaliści najczęściej zatrudniani są w agencjach specjalizujących się w marketingu internetowym. Przy wyborze agencji należy zwrócić uwagę na wiele aspektów, a na pewno czy dana agencja posiada status Partnera Google potwierdzające jej wiarygodność – może być to oznaczenie standardowe (czyli po prostu Google Partner), lub wyróżnienie dla najlepszych agencji, czyli Google Partner Premium. Oznacza to, że kampanie prowadzone przez specjalistów osiągają bardzo dobre wyniki i agencja stale powiększa grono klientów. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, warto również spojrzeć, czy dany specjalista Google AdWords posiada odpowiednie certyfikaty.

Korzyści ze zlecenia kampanii specjalistom

Gdy zdecydujemy się, aby to właśnie specjalista AdWords zajął się naszą kampanią reklamową, zapewne będziemy mogli liczyć na korzyści z takiego wyboru. Przede wszystkim:

 

 • oszczędność czasu,

   

 • optymalne wykorzystanie budżetu,

   

 • szeroką promocję w internecie pod okiem doświadczonych specjalistów,

   

 • efekty w postaci zwiększonej konwersji.

   

Oczywiście najlepsze korzyści można uzyskać, gdy kampania jest dobrze skonfigurowana, a osoba, która ją prowadzi doskonale wie jak uzyskać najlepsze efekty.

 

Inne istotne czynniki przy podejmowaniu współpracy

Jak już będziesz mieć swoich faworytów, nie bój się pytać o wszelkie kwestie, których nie jesteś pewien. Specjalista powinien jasno i wyczerpująco odpowiedzieć na zadane pytania, a także przedstawić Ci dokładnie plan działania jeśli chodzi o promocję Twoich produktów/usług. Przy wyborze agencji prześledź dostępne case study, gdzie znajdziesz wcześniej zrealizowane projekty i zobacz, z jaką skutecznością zostały one przygotowane. Sprawdź doświadczenie, wyróżnienia i podejście, najlepiej aby wybierać specjalistów którzy są otwarci na potrzeby klienta.

Pamiętaj również, że możesz prosić o przedstawienie cyklicznych raportów prowadzonych działań, a także wgląd w wydatki reklamowe.

* Tekst Partnera Eactive

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Grzegorz
Grzegorz 27.02.2018, 12:34
Kampanie AdWords najlepiej zlecić agencji, która ma już wprawę i doświadczenie w takich działaniach. Jeżeli będziecie szukać firmy z naszego regionu do Adwords, mogę z własnego doświadczenia polecić Combomarketing. Bardzo dużym atutem jest to, iż posiada status Partnera Google. Jestem zadowolony z przeprowadzonej przez nich kampanii, która baardzo zwiększyła sprzedaż w moim sklepie.

Pozostałe