Poniedziałek, 23.04.2018, imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Wigilia u św. Brata Alberta

Wigilia u św. Brata Alberta
Już jutro (czwartek - 21 grudnia), pragniemy serdecznie zaprosić Wszystkich Państwa na uroczyste spotkanie WIGILIJNE dla najuboższych mieszkańców Lublina.

Wigilia dla ubogich i bezdomnych rozpocznie się o godz. 9.30 uroczystą Mszą Świętą, w Kościółku przy ul. Zielonej 3, a przewodniczył jej będzie Jego Ekscelencja Ks. Biskup Józef Wróbel.

Po Mszy Świętej nastąpi symboliczne przełamanie się opłatkiem z podopiecznymi
Bractwa Miłosierdzia, a następnie wszyscy udamy się na Wigilijny poczęstunek do jadłodajni
Brata Alberta.

Na świątecznie zastawionych stołach, nie zabraknie tradycyjnych potraw tj. czerwonego barszczu, pierogów z kapustą i grzybami, śledzia czy bigosu. Dodatkowo uczniowie z III L.O. im Unii Lubelskiej przygotują oprawę muzyczną podczas uroczystości, a młodzież z ZSE im. A. i J Vetterów pomoże naszym wolontariuszom w Kuchni oraz przy wydawaniu posiłków.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to szczególnie trudny czas dla osób ubogich, bezdomnych i samotnych. Niestety nasza Wigilia na Zielonej, dla większości z nich
będzie jedyną Wigilią do której zasiądą w te Święta. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby była wyjątkowym przeżyciem duchowym i wypełniła pustkę rodzinnego spotkania w sercach tych najbardziej samotnych i potrzebujących osób.

 

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe