Sobota, 20.10.2018, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Fajerwerki - nie widzę tego

  • 7.12.2017, 13:07
Fajerwerki - nie widzę tego
Jak co roku w Sylwestra odpalamy sztuczne ognie - fajerwerki, które przy niesprzyjających warunkach lub nie zachowaniu należytej ostrożności mogą być przyczyna trwałego kalectwa.
" Kampania społeczna  ,,Fajerwerki, nie widzę tego” ma na celu ostrzeżenie rodziców przed zagrożeniem jakim, dla zdrowia a nawet  życia jest z pozoru niewinne wspólne puszczanie petard i fajerwerków.   - Inspiracją do zapoczątkowania akcji była historia  jej inicjatora  Macieja,  wokalisty zespołu HYDR, który rok temu, sam doświadczył tego jak niebezpieczne i nieodpowiedzialne jest puszczanie fajerwerków i petard w obecności  dziecka. -Jego ośmioletnia córka została zraniona  w czasie wybuchu jednej z petard, brakowało pięciu milimetrów aby oko zostało nieodwracalnie uszkodzone, pozostawiając uraz na resztę życia. Po wypadku dziewczynka  trafiła do szpitala, gdzie lekarz niemal natychmiast zdecydował, że dziecko musi być operowane. Pobyt w szpitalu był dla Macieja jedną z najcięższych chwil w życiu. To wydarzenie odbiło się tak mocno na życiu Macieja, że postanowił ustrzec  przed podobnymi wypadkami innych rodziców, którzy tak jak on myślą, że sylwestrowe puszczanie fajerwerków to wspaniała zabawa dla całej rodziny.   Wizyta w szpitalu, nerwy, strach i poczucie winy, połączone z bezradnością to tylko namiastka uczuć jakie doznaje rodzic w podobnych sytuacjach, kilka minut zabawy, nie jest warte przechodzenia przez podobne piekło. Warto jeszcze zanim kupi się fajerwerki zadać sobie pytanie czy będzie to dobra zabawa czy może stać się to przekleństwem na resztę życia. 
Historię tę Maciej postanowił opowiedzieć w swojej nowej piosence ,, Wciąż ta nadzieja”, promującej akcję informacyjną o niebezpieczeństwach związanych z puszczaniem fajerwerków, szczególnie z udziałem dzieci.
Plakaty akcji zawisną w szkołach i instytucjach w całym kraju" .    
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe