Sobota, 20.10.2018, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Teatr Muzyczny proponuje

  • 4.12.2017, 13:26
Teatr Muzyczny proponuje
W najbliższy czwartek i sobotę w Teatrze Muzycznym zobaczymy wspaniałe przedstawienia, o których słów kilka poniżej.
w najbliższy czwartek w Teatrze Muzycznym:

KONCERT POD DACHAMI PARYŻA

Paryż jest miastem magicznym...
Paryż jest miastem miłości...
Paryż jest...
 
długo można by pisać o tym wspaniałym mieście, które było inspiracją dla setek, tysięcy czy nawet milionów artystów z całego świata.
Muzyka Paryża, jego uliczek i bulwarów jest nasycona całym wachlarzem emocji. Inspiracją projektu jest Paryż lat 30 i 40 XX wieku - taki Paryż będą mogli Państwo usłyszeć podczas koncertu zespołu.
Podczas występu będzie można usłyszeć piosenki sławnych francuskich artystów i wykonawców takich jak Edith Piaf, Dalida & Alain Delon ,Jacques Brel czy Joe Dassin.
W repertuarze znajdą się takie utwory takie jak „Parole, Parole (De „Parole, Parole”)” „La Vie en Rose”, „Champs-Élysées”, „Ne me quite pas” czy „Padam, Padam”.
 
Głosem, który przekaże tę opowieść będzie głos Ani Michałowskiej - znakomitej wokalistki, która współpracowała m. in. z Włodkiem Pawlikiem – zdobywcą Grammy-
Kubą Badachem, Dorotą Miśkiewicz oraz Mariuszem Bogdanowiczem.
Ania była również dwukrotnie laureatką ogólnopolskich konkursów piosenki francuskiej w tym zdobyła jedno Grand Prix.
 
Towarzyszyć jej będą uzdolnieni muzycy, którzy swoją grą nawiązują do słynnego "Quintette du Hot Club de France"
z wybitnym cygańskim gitarzystą Django Reinhardtem na czele.
 
Pragniemy, aby Państwo na ten jeden moment oddali się wspomnieniom, marzeniom oraz romantycznej atmosferze przy "chansons de l'amour"
 
Ania Michałowska - śpiew
Jakub Kotynia - gitary, cajon
Michał Lewartowicz - gitara
Michał Kowalczyk – kontrabas
 
7 grudnia, godz. 18:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety: 40-50 zł
natomiast w sobotę zapraszamy na:
“FIDELITAS Suita Lubelska”
 
Muzyka: Michał Jurkiewicz, Libretto: Jerzy Łysiński, Reżyseria i multimedia: Emilia Sadowska, Kierownictwo muzyczne: Łukasz Sidoruk, Choreografia: Karol Urbański, Asystent choreografa: Anna Adamczyk, Scenografia: Łukasz Nowak, Kostiumy: Barbara Wołosiuk

Opis

FIDELITAS – Suita Lubelska łączy elementy muzyki symfonicznej i rozrywkowej, odwołując się do bogatej 700-letniej tradycji Lublina. Twórcy musicalu postanowili na nowo odczytać fascynującą historię i osnuli ją wokół starych i nowych mitów, obrazów, artystów, bohaterów, ale i zwykłych ludzi. Przewodnikami w tej wędrówce są towarzyszący historii miasta jak cień Widzący z Lublina i tajemnicza Julia. Fabuła opiera się na tytułowym wątku wierności (Fidelitas), pokazanym w 17 odsłonach. Bohaterskie epizody, tradycje i legendy łączą się tu z nowoczesnymi, multimedialnymi środkami scenicznymi. Jak dotąd w historii polskiego teatru muzycznego nie było dzieła, które miałoby charakter epopei - portretu. Spektakl w swojej formie łączy elementy tradycyjnej suity baletowej, musicalu i oratorium. Wolą autorów było stworzenie dzieła odwołującego się do współczesnej wrażliwości i estetyki.
To prezent jaki Teatr Muzyczny chciałby podarować swojemu Miastu z okazji 700 – letniej rocznicy nadania Lublinowi praw miejskich. Premiera spektaklu będzie światowym prawykonaniem, bowiem FIDELITAS powstało na specjalne zamówienie Teatru Muzycznego w Lublinie w ramach projektów „Muzyka i taniec” oraz „Zamówienia kompozytorskie” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

9 grudnia, godz. 18:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5

Bilety : 60-80 zł

Kontakt : Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21

Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe