Sobota, 20.10.2018, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Nie żyje Kazimierz Pawełek

  • 4.12.2017, 10:57
Nie żyje Kazimierz Pawełek
Zmarł wieloletni dziennikarz i redaktor naczelny Kuriera Lubelskiego. Pisywał także teksty do kabaretów

Kazimierz Paweł po kursie dziennikarskim od 1953 pracował w krakowskim „Dzienniku Polskim”. Pisał również do Szpilek, a w latach siedemdziesiątych był redaktorem „Głosu Budowlanych”. Jako jeden z autorów programów satyrycznych Dobry Wieczór współpracował również z radiem. Pisał skecze dla kabaretu „Czart” oraz kabaretu „Pod Egidą”. Był również kierownikiem literackim kabaretów„Desant” oraz „Korkociąg”.

Od 1983r. do 2001r. Kazimierz Pawełek pracował w „Kurierze Lubelskim”. Zaczynał jako reporter, zwieńczeniem pracy w Kurierze było stanowisko  redaktora naczelnego, którym został w 1992r. Należał do Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Został odznaczony m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Kazimierz Pawełek zmarł w niedzielę. Miał 81 lat.

Zdjęcie z Archiwum Kuriera Lubelskiego.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe