Sobota, 20.10.2018, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Materace dla par - wybrać jeden czy dwa? *

  • 1.12.2017, 11:07 (aktualizacja 01.12.2017 12:21)
Materace dla par - wybrać jeden czy dwa? *
Dzielenie łóżka to zdaniem wielu jeden z symboli miłości oraz przywiązania partnerów. A podwójne materace postrzegane są jako sposób na utrzymanie intymności, a zatem i przetrwanie związku. Niemniej jednak dwie osoby mogą być różne, a materace powinno dopasowywać bardzo indywidualnie. Jak wybrnąć z takiej sytuacji i wypracować rozsądny kompromis?

Materace dwa, czy może jeden

Jeżeli partnerzy ważą mniej więcej tyle samo, wówczas są pewne szanse na dopasowanie jednego podwójnego materaca pod względem twardości. Jednak takie sytuacje zdarzają się rzadko, a małżonków często dzieli różnica ponad dwudziestu czy nawet więcej kilogramów. Poza tym każda osoba na ogół bardzo subiektywnie postrzega ową twardość, więc pod tym względem mogą pojawić się także różnice w ocenie. Do tego ludzie preferują odmienne pozycje spania, a one również mają wpływ na to, jakie materace będą dla nich najlepsze.

Jeżeli trudno porozumieć się w kwestii jednego, najlepszego rozwiązania, wówczas warto rozważyć dwa różne materace do sypialni. Pojedyncze modele wystarczy włożyć w jedną dużą ramę łóżka i przykryć, aby wyglądały jak jeden materac. Każdy z użytkowników otrzymuje w ten sposób komfortowe warunki do spania, bez konieczności korzystania z dwóch oddzielnych łóżek. Jak podkreśla konsultant sklepu z materacami Materace-dla-Ciebie.pl, rzadziej spotykanym, ale ciekawym pomysłem są materace podzielone na dwie strefy twardości. Takie modele cieszą się zainteresowaniem partnerów, którym zależy na posiadaniu jednego materaca, ale nie chcą oni rezygnować z wygodnego wypoczynku.

Poszukując kompromisu

Jeżeli klienci z różnych względów, na przykład ograniczonej powierzchni, są zdecydowani na jeden wspólny materac, powinni wybierać te o średnim stopniu twardości. To najlepsze rozwiązanie w przypadku osób o różnej masie ciała oraz zupełnie odmiennych preferencjach. Aby zwiększyć szanse na satysfakcję z wyboru, warto też kupować podwójne materace termoelastyczne. Otóż dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów, materace te dostosowują się do kształtów ciała oraz pozycji, w jakiej wypoczywają poszczególne osoby. A to znacząco poprawia komfort snu.

Materace, które nie falują

Jeżeli materac ma posłużyć dwóm osobom, dobrze wybrać maksymalnie stabilny model. Cóż to oznacza? Większość osób w czasie jednej nocy przewraca się z boku na bok i zmienia pozycję co najmniej kilka razy. Zdaniem lekarzy to dobrze, ponieważ w ten sposób odciąża się chociażby narządy wewnętrzne. O ile własnych ruchów często się nie czuje, to jednak te wykonywane przez partnera wybudzają i są niemałym utrapieniem. Dlatego najlepszym rozwiązaniem tego problemu są materace wykonane z materiałów, które nie falują na skutek ruchu użytkowników. Można tu postawić na modele piankowe czy lateksowe, dostosowujące się do sylwetki czy temperatury ciała. Wśród tradycyjnych produktów najpopularniejsze są natomiast materace kieszeniowe. Ich konstrukcja opiera się na zastosowaniu klasycznych sprężyn, z tym że umieszcza się je oddzielnie w poszczególnych kieszeniach.

* Artykuł Partnera

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe