Sobota, 20.10.2018, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Lublin na weekend 24-26 listopada *

  • 24.11.2017, 15:11
Lublin na weekend 24-26 listopada *
Weekend rozpocznie Lubelski Festiwal Filmowy, który potrwa do 2 grudnia. Organizatorzy zapraszają nie tylko na filmy z całego świata, ale także na warsztaty, koncerty oraz rozmowy z polskimi i zagranicznymi twórcami i gośćmi. LFF ma charakter konkursu.

Program podzielono na 7 konkursów krótkometrażowych: Mistrzowie Gatunku, Mistrzowie Emocji, Mistrzowie Tematu, Mistrzowie Obserwacji, Mistrzowie Animacji, Małe Mrówkojady, Mistrzowie Dobrze Zakręceni. Podczas festiwalu przyznana zostanie także nagroda dla filmu krótkometrażowego (Grand Prix Konkursów Krótkometrażowych) oraz Nagroda za Najlepszy Pełny Metraż LFF.

Ciekawe wydarzenia zaplanowały Targi Lubelskie. W piątek po raz trzeci odbędą się Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych. Jak co roku można spodziewać się doskonałej zabawy w gronie najlepszych browarów rzemieślniczych. W sobotę rozpocznie się czwarta edycja Festiwalu Przedmiotów Pięknych Kolorowe Jarmarki, na której nie może zabraknąć osób zainteresowanych pięknymi, oryginalnymi przedmiotami tworzonymi z pasją i precyzją przez artystów i rzemieślników, jak również miłośników dobrego jedzenia.

Chatka Żaka zaprasza na VIII Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności. W piątek będzie można wziąć udział w warsztatach akwareli, bębniarskich i gitarowych. W sobotę na uczestników czeka pokaz gladiatorów, wernisaż wystawy prac młodych artystów oraz koncerty. Przypominamy to także na trwającej do 15 grudnia Replice 18. Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. W weekend będzie można zobaczyć w Chatce Żaka dwa filmy: „To czego potrzeba do życia”, (reż. Benoit Pilon, Kanada 2008) oraz „Serce z kamienia” (reż. Gudmundur Arnar Gudmundsson, Islandia/Dania 2016).

W piątkowy wieczór nie zabraknie muzyki. Strefa innych Brzmień zaprasza na koncert TonqiXod i The Glitchhh, dwóch zespołów z Białorusi. Będzie post punk, rock, indie oraz współczesna muzyka instrumentalna. Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej przygotował wieczór z piosenką turystyczną. W sobotę na jazz zaprasza DDK Bronowice, z koncertem Hope wystąpi Nahorny Trio.

Zapraszamy także na wystawy. W Galerii Labirynt w piątek odbędzie się otwarcie wystawy Jak jest? na której będzie można zobaczyć prace wideo studentów i absolwentów wyższych uczelni artystycznych. Wystawa pokazuje kondycję młodych ludzi w konkretnym czasie i okolicznościach, momenty napięć społecznych czy politycznych oraz codzienność. Brain Damage Gallery na wystawie From Roots to the Fruits ukaże drogę jaką w ciągu pół wieku przebył nurt grafitti.

Klimat świąt będzie można poczuć na Jarmarku Lubelskim, który przez najbliższe tygodnie zaprasza na edycję świąteczną, na której znajdziemy nie tylko naturalne, ręcznie robione produkty według domowej receptury, ale także pomysły na niezwykłe prezenty. Będzie także okazja, aby samodzielnie wykonać ozdoby choinkowe.

W niedzielę Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na Opowieści andrzejkowe, czyli gawędę o andrzejkowej wieczornicy, połączoną z zabawą przy wróżbach. Wszystko przy świetle lamp naftowych, w zapachu topionego wosku. W kościele oo. Dominikanów odbędą się Zaduszki Literackie, które będą poświęcone poezji Julii Hartwig.

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.

* Artykuł Partnera

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe