Sobota, 20.10.2018, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

1,5 miliarda zł inwestycji w SSE Podstrefie Lublin *

  • 24.11.2017, 15:08
1,5 miliarda zł inwestycji w SSE Podstrefie Lublin *
Dane podsumowujące działalność SSE Podstrefy Lublin po trzecim kwartale 2017 roku wykazały, że działający tam przedsiębiorcy zrealizowali już inwestycje o łącznej wartości przekraczającej 1,5 miliarda zł.

W tym roku świętujemy 10 lat działalności Podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec w Lublinie. Utworzenie w naszym mieście specjalnej strefy infrastrukturalnie dostosowanej do potrzeb przedsiębiorców pozwoliło w znaczącym stopniu odbudować potencjał lubelskiego przemysłu, który odzyskał i wciąż umacnia pozycję niekwestionowanego lidera Polski Wschodniej.

Na 128 hektarach wchodzących w skład Podstefy Lublin działa już 45 przedsiębiorców, a 15 kolejnych przygotowuje się do rozpoczęcia operacji w SSE. Zainwestowali oni już ponad 1,5 miliarda zł w zakłady produkcyjne, hale magazynowe i obiekty biurowe, a kolejne deklarowane nakłady inwestycyjne przekraczają 1,1 mld zł. Dzięki zrealizowanym projektom na terenie strefy pracuje dziś niemal 4 tys. osób, spośród których ponad 2,7 tys. obsadziło nowoutworzone miejsca pracy.

Miasto Lublin jest przygotowane do dalszego rozwoju SSE Podstrefy Lublin związanego z poszerzaniem jej terenu o nowe grunty i przyciąganiem do miasta nowych inwestorów z kluczowych branż dla lubelskiej gospodarki. W tym celu czeka na przyjęcie nowych przepisów dotyczących działalności SSE w Polsce, które obecnie są tworzone w Ministerstwie Rozwoju.

* Artykuł Partnera

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe