Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Outsourcing pracowniczy – dla kogo?*

  • 24.11.2017, 12:30
Outsourcing pracowniczy – dla kogo?*
Pojęcie outsourcingu stało się niezwykle poszukiwane w biznesie. Obecnie można już zlecać zewnętrznym firmom praktycznie wszystko, czyli: produkcję, logistykę, zaopatrzenie, obsługę klienta, sprzątanie, ochronę, zarządzanie finansami i rachunkowością.

Outsourcing pracowniczy coraz bardziej popularny

Dużym powodzeniem cieszy się też outsourcing pracowniczy. Jeszcze do niedawna kojarzył się wyłącznie z przedsiębiorstwami produkcyjnymi, które współpracują z firmami oferującymi usługi w takim zakresie.

Teraz po takie rozwiązania sięgają również duże korporacje, którym szkoda czasu na rekrutację talentów menedżerskich. Przedstawiciele takich firm nie chcą też motywować pracowników, czy prowadzić aktualnej działalności kadrowej. Jeśli prowadzisz własną firmę, warto zastanowić się na tym, czy outsourcing pracowniczy jest właśnie dla ciebie.

Co oznacza outsourcing pracowniczy?

Outsourcing pracowniczy polega na tym, że przekazujesz funkcje kadrowe do realizacji zewnętrznej firmie, najczęściej agencji pracy tymczasowej. Takie agencje najczęściej zajmują się tylko wybranymi działami, które mają związek z organizowaniem i zarządzaniem kapitałem ludzkim.

Agencje tego typu, które świadczą usługi z zakresu outsourcingu pracowniczego, zajmują się takimi zagadnieniami, jak:

- rekrutacja pracowników,

- zawieranie umowy z pracownikami w imieniu konkretnego pracodawcy,

- wypłata honorarium,

- wysyłanie zatrudnionych na badania,

- planowanie zastępstw,

- organizowanie szkoleń,

- wdrażanie systemów motywacyjnych,

- oferowanie usług w zakresie mentoringu/coachingu.

Outsourcing pracowniczy – jakie są zalety?

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i chcesz skorzystać z usługi outsourcingu pracowniczego, możesz obniżyć koszty związane z prowadzeniem działalności. Agencje pośrednictwa pracy przejmują na siebie cały zakres działań związany z rekrutacją pracowników.

Masz dostęp do szerokiej bazy kandydatów, tym bardziej, że agencje bardzo często prowadzą kilka rekrutacji. Korzystanie z oferty takiej firmy może być o wiele tańsze, niż poszukiwanie odpowiednich kandydatów na własną rękę.

Ponadto agencje pracy tymczasowej mają szerszą, profesjonalną wiedzę tak teoretyczną jak i praktyczną. To powoduje, że lepiej orientują się w trendach na rynku pracy i szybciej potrafią znaleźć odpowiednich pracowników na dane stanowisko.

Wybierając agencję pracy tymczasowej, możesz też liczyć na to, że rekrutacja pracowników przebiegnie sprawniej, niż gdybyś sam miał ją organizować. Dotyczy to również selekcji kandydatów, jak też i ich wprowadzenia do pracy.

Za pośrednictwem takiej agencji możesz też dotrzeć do pracowników, którzy będą idealni na dane stanowisko. Tym samym możesz w krótkim czasie znaleźć wykwalifikowanych specjalistów.

W znacznym stopniu możesz również przyspieszyć wszystkie procesy kadrowe, co będzie działać z korzyścią tak dla twojej firmy, jak i dla pracowników.

Jeśli właśnie rozważasz możliwość skorzystania z oferty firm, które świadczą usługi z zakresu outsourcingu, weź pod uwagę symbiozait.pl. Przekonasz się, że jest to firma godna zaufania, która pomoże ci usprawnić prowadzenie przedsiębiorstwa na wielu płaszczyznach.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe